הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

קול המומחים

מנהל עיזבון שומר על האינטרסים שלך

חוק הירושה מגדיר את הכללים אשר נדרשים להתקיים בתהליך טיפול בנכסיו וכספיו של אדם שנפטר. המנהל, אשר יהיה אחראי על התהליך, יכול להיות עורך דין, אך הוא יכול להיות גם תאגיד או האפוטרופוס הכללי. מנהל עיזבון יכול להיבחר על ידי בית המשפט, על ידי היורש או על ידי האדם עצמו, כל עוד הוא הורה על כך בצוואה או בכל כתב אחר.

מתי יש צורך במנהל עיזבון?

לא תמיד יש צורך בניהול חיצוני של העיזבון. במקרה של צוואה ברורה וכשהיורשים מגיעים להסכמות בניהן, לא יהיה צורך בגורם נוסף על מנת לנהל את התהליך. עם זאת, במקרה וישנן אי הסכמות בכל הנוגע לחלוקה, או אם אחד היורשים או הנוגעים בדבר יבקשו כך, יכנס מנהל העיזבון לתמונה. התפקיד שלו יכול להיות זמני, עד לקיום צו ירושה והוא יכול להיות קבוע, עד שיחולקו כל הנכסים והכספים של הנפטר.

סכסוכים, חובות וסיבות אחרות למינוי מנהל עיזבון

ישנם מצבים שונים בהם תתבקש עזרתו של גורם נוסף לניהול העיזבון. במקרה של סכסוך בין הגורמים השונים אשר יכולים להיות מוטבים (בין אם הם צוינו בצוואה ובין אם לא), יש צורך בצד שלישי לניהול. אם ישנם חובות גדולים חשוב מאד לפנות לבעל מקצוע שמומחה בכך על מנת שיבדוק מהי הדרך החכמה ביותר להתנהל. התפקיד של המנהל ישתנה בהתאם לנסיבות והוא יכול לכלול:

  • איתור נכסים – אם ישנו ספק לגבי הנכסים של הנפטר יש צורך במנהל שיאתר את כולם.
  • ניהול חשבונות בחו"ל – בין אם ידוע על החשבונות ובין אם יש לאתר אותם, מנהל עיזבון יוכל לסייע.
  • נכסים מורכבים – ישנם מצבים רבים בהם הנפטר מחזיק בנכסים מורכבים וחברות ואז יש צורך בניהול נכון של תהליך הירושה.

טיפול מקצועי בנושא רגשי

כאשר אדם נפטר אי אפשר להתעלם מהרגשות שעולים אצל כל הצדדים. לצד הרגש ישנו נושא שחשוב לטפל בו והוא חלוקת הרכוש, הכספים והנכסים. אם הנפטר כתב צוואה לפני מותו, החלוקה יכולה להיות פשוטה יותר ובמיוחד כאשר יש הסכמה בין הצדדים השונים. עם זאת, במקרים רבים אין זה כך.

התקופה לאחר מותו של אדם קרוב יכולה להיות מאתגרת מבחינה רגשית ולכן יש צורך בטיפול מקצועי. מנהל עיזבון מביא ידע, ניסיון, אך עליו להביא גם רגישות. עורך דין דרור גלמן מביא ניסיון רב ביישוב מחלוקות דווקא ברגעים הקשים. לפרטים נוספים וניהול מקצועי ורגיש, זה הזמן ליצור קשר.

מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
עשו לנו לייק
עקבו אחרינו
הירשמו לניוזלטר
דילוג לתוכן