הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

קול המומחים

שאלות נפוצות על מערכות סולאריות ביתיות

התקנת מערכת סולארית יכולה להיות השקעה חכמה. המטרה של מדינת ישראל היא לעודד את ייצור החשמל באופן ידידותי לסביבה ולך יש אפשרות לקחת חלק בכך. כאן ריכזנו עבורך שאלות נפוצות על המערכת במטרה לעזור לך להחליט אם התקנתה מתאימה לבית שלך.

כיצד ניתן להבטיח את החזר ההשקעה?

החזר השקעה מורכב מלא מעט קריטריונים.

כאשר נבחנת השקעה של התקנת מערכות סולאריות ביתיות יש להסתכל על גורמים רבים. יש לבחון את גודל הגג, העלות של ההתקנה, ההחזר הצפוי וגם את אמצעי המימון. כיוון שחברת החשמל מקיימת הסכמים המעוגנים למשך 25 שנה, ההשקעה משתלמת כמעט בכל בית בארץ.

במשך כמה ימים בשנה המערכת יכולה לייצר חשמל?

מערכות סולאריות לבית יכולות לייצר חשמל מעל ל-10 חודשים בשנה.

מדינת ישראל ידועה במיעוט הגשמים שלה ובשמש החמה. הדבר יכול להיות בעייתי בכל מה שנוגע למשק המים, אך הוא משמש את בעלי הבתים להשגת תשואה. כמובן, גם המדינה (והעולם כולו) מרוויחה מכך ייצור של אנרגיה ירוקה.

כיצד מחברים מערכות סולאריות ביתיות לחברת החשמל?

חברת החשמל מחויבת לקנות ממך את החשמל שהמערכת תייצר.

החוזה מולה יהיה תקף למשך 25 שנה ובתעריף קבוע. מבחינת החיבור, המונה של המערכת הוא מונה של החברה ולא שלך והיא תזכה אותך בהתאם להיקף הייצור. בכל הנוגע להתקשרות מול החברה, התהליך פשוט ולרוב יתבצע על ידי החברה אשר תתקין לך את המערכת. ניתן כמובן לשאול את החברה המבצעת אם היא עוזרת לך גם בהתנהלות זו.

האם בכל גג ניתן להציב מערכות סולאריות ביתיות?

  • לא.

ישנם גגות אשר מסיבות שונות לא מתאימים למערכת.

על מנת להימנע מסכנה יש לבחור בחברה אשר מכירה היטב את התחום. חברה מנוסה תוכל לבחון את הגג שלך ורק לאחר בדיקה מעמיקה היא תיתן לך הצעה רלוונטית ותגיד לך כמה גדולה המערכת שלך יכולה להיות ובהתאם מהי ההכנסה שניתן לצפות לה.

האם הבנק יכול לעזור במימון המערכת?

  • כן.

היום קל יותר לקבל עזרה במימון המערכת. הבנקים רואים במערכת סולארית השקעה משתלמת והמימון יכול להיות גבוה מאד ועד למלא.

באפשרותך לקבל הצעת מחיר להתקנת מערכות סולאריות ביתיות ולאחר מכן לגשת למספר בנקים על מנת לקבל הצעת מימון. אם יש לך בית פרטי ועוד אין לך מערכת אך יש לך חשש מתהליך המימון,

כדאי ליצור קשר עם החברה המתמחה בתחום ולקבל ממנה פרטים נוספים.

 

מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
עשו לנו לייק
עקבו אחרינו
הירשמו לניוזלטר
דילוג לתוכן