הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

עירייה

בוקר של בריאות לגמלאים

עשרות גמלאים מפ"ת ביצעו תרגילים לחיזוק האגן והאזינו להרצאות על הימנעות מנפילות בבית, זאת במסגרת ב"בוקר של בריאות" שנערך במוזיאון האדם והסביבה.

במסגרת תרומה לקהילה של אגף משאבי אנוש בשירותי בריאות כללית פתח תקוה, וכחלק מציון אירועי חודש הקשיש, נערך "בוקר של בריאות" לאזרחים ותיקים תושבי העיר פתח תקוה.

ראש העיר רמי גרינברג – "ציבור האזרחים הוותיקים בני הגיל השלישי זקוקים למידע וכלים המתאימים לגילם. אנו מקיימים ברחבי העיר שלל פעילויות, הרצאות, סדנאות וטיולים המתאימים לבני הגיל השלישי, ובין היתר מקיימים גם שיתופי פעולה עם הכללית. אני מודה לכל העוסקים במלאכה ומאחל בריאות איתנה לכולם".

הפעילות התקיימה במוזיאון האדם והסביבה במרכז העיר, וכללה הרצאה של רכזת הסכרת המחוזית, יפעת יצחק פרייד, אודות שמירת אורח חיים בריא בגיל השלישי (בדגש על כולסטרול, לחץ דם, סכרת וכיו"ב); הרצאה של המרפאה בעיסוק ד"ר אורית שגב-יעקובובסקי, בדבר שימור ושיפור הזיכרון וכיצד להימנע מסכנת נפילות בבית, וכן הרצאה על חשיבות הטיפול הרגשי. בהמשך קיימו שתי נציגות ממכון הפיזיותרפיה במרפאת רוטשילד סדנאות הפעלה לאזרחים הוותיקים. הפיזיותרפיסטית עינת שחר תרגלה עם הקהל המבוגר פילטיס לרצפת אגן תחת הכותרת "תזיזו את הבטן", ואילו הפיזיותרפיסטית נטע קרם לימדה תרגילים למניעת בריחת סידן בגיל השלישי.

עשרות אזרחים ותיקים נטלו חלק באירועים, שהתקיימו הודות לשיתוף פעולה בין כללית, עיריית פתח תקוה ומוזיאון האדם והסביבה. לדברי מארגנת האירוע, איריס אקרמן ממשאבי אנוש בכללית, "חשוב לנו לקדם את בריאותם של כלל תושבי העיר פתח תקוה והסביבה, ולהעלות את המודעות לשמירה על אורח חיים בריא. אירועים מסוג זה, אותם אנחנו מקיימים ברציפות מזה מספר שנים, מאפשרים לנו להגיע לקהל יעד רחב ולעודד שיח בריא בנושא".

מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
עשו לנו לייק
עקבו אחרינו
הירשמו לניוזלטר
דילוג לתוכן