הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

שכונות

הורים ונהנים בסיירת

הרשות למאבק באלימות, סמים ואלכוהול בראשות שלומי ערה, מפעילה סיירת ההורים עירונית "מחוברים לקהילה", באשכולות כפר גנים, אם המושבות ואשכול 7. כי תמיד טוב שיש מבוגר אחראי בשטח.

אולי נתקלתם בהם בעבר, ואולי גם נעזרתם בהם, הכירו את המערך התנדבותי של סיירות ההורים "מחוברים לקהילה" אותו מרכזים אורית תורג'מן ואבי צברי.
מערך הסיירות פועל בלילות על מנת להפחית התנהגויות מסוכנות של בני נוער וצמצום נזקיהן. הסיירות נמצאות במקומות בהם הנוער מבלה ואולי גם יצטרך עזרה ממבוגר שיהיה בסביבה. המסיירים מגיעים לאזורי הבילוי של בני הנוער, במרחב הפתוח ומנהלים עימם שיח משמעותי. מטרת הסיירת היא לשמש אוזן קשבת ויד מכוונת, להיות מבוגר אחראי לבני הנוער ולתת מענה לצרכים העולים בשטח.
חברי הסיירת אף לוקחים חלק בפעילויות עירוניות, כמו מסיבות הקיץ, ארועי עצמאות ול"ג בעומר ועוסקים במניעה וסיוע לנוער.
המתנדבים בסיירות רכשו מיומנויות בהכשרות מקצועיות, והם פועלים מול גורמי הרשות להמשך טיפול במידת הצורך.

תמונה  – סגן ראש העיר צדוק בן משה והורי הסיירת.

סיירת אם המושבות הינה הותיקה מבין השלוש ופועלת מזה כשנה וחצי.
שתי הסיירות הנוספות טריות יותר ופועלות מזה כחצי שנה.
אורית תורגמן רכזת אם המושבות, משבחת את ההורים תושבי השכונה על ההירתמות, בדגש על היציאה לשטח בערבי שישי : "בקיץ חילקנו סוכריות על מקל ובחורף נערך עם תה חם ואולי אף עם מרק חם".
גם צדוק בן משה, סגן ראש העיר ותושב כפר גנים, נצפה לוקח חלק בסיירת בשכונותו
"העיר חשובה לי, ויותר מכל חשובים לי התושבים. הסיירת מאפשרת לנו לשמור על איכות חיי התושבים ועל הנוער שלנו. אנחנו שם כדי שהוא לא יסתבך, להיות האוזן הקשבת ולהוריד את מפלס הרעש כתוצאה מהבילויים בגינות".

תמונה  – גם ראש העיר רמי גרינברג נותן תמיכה מלאה לסיירת.

אבי צברי, רכז הסיירת, מסכם את הסיור: "אז מה היה לנו הערב? הערב בזמן הסיור בכפר גנים, בני הנוער המציאו סלוגן חדש לסיירת "סיירת הורים ונהנים" ! התחלנו במתחם הסקייטפארק והצטלמנו ב"טיק טק" (ראו סרטון) עם הנוער, עברנו לעוד גינה ופגשנו חבורת נערים בגילאי -15 16, יושבים בכייף שומעים מוסיקה. דברנו, שמענו, הסברנו והמשכנו הלאה לגינה הבאה. שם פגשנו בנים ובנות צעירים יותר, בגילאי 13-14, דברנו, צחקנו (מאוד) ואפילו צילמנו סרטון הסבר להורים שילדיהם רוצים שהם ישתתפו בסיירת. כרגיל, גם הערב היה מהנה ביותר. ולסיום תודה לשוקי הראל ואלה זילברמן המתנדבים הנהדרים בסיירת. אני מזמין הורים נוספים להצטרף בחמישי הבא לחוויה המדהימה".

מה נדרש להתנדבות בסיירת?
✔ התנדבות של פעמיים בחודש בימים ושעות שיהיו נוחים לכם.
✔ השתתפות בהדרכות והכשרות.
✔לצלצל 03-9053056

מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
עשו לנו לייק
עקבו אחרינו
הירשמו לניוזלטר
דילוג לתוכן