הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

תרבות

שער הזהב

“הוא עמד מחוץ למגרש הכדורגל והביט בערגה ובקנאה בילדים המשחקים. זיכרונות עלו בראשו, מהמגרש בעיירה בני מלל שבמרוקו. המחשבות גרמו לו לשקוע בעצב. העיר, הקהילה, הנופים, הריחות, כולם רחוקים כל כך עכשיו”.
זהו סיפורו של ילד, עולה חדש ממרוקו, המתגורר במעברה. במרוקו חלם על ארץ זבת חלב ודבש כמו בסיפורים, אך כאן הוא זנוח, דחוי חברתית ואינו מדבר עם איש. במציאות מנוכרת זו, המרוחקת כל כך מכל מה שחלם עליו, הוא מרגיש לפתע יד מונחת על כתפו. המדריכה אורית מכניסה אותו למגרש הכדורגל כשרגליו כושלות מרוב התרגשות, אולם בתוך זמן קצר הוא מפגין יכולות משחק בלתי רגילות ומבקיע שני שערים לטובת הקבוצה שלו. “שער הזהב” היה יותר משער במשחק כדורגל. זהו השער שדרכו נכנס לחברת הילדים בישראל של שנת 1964, ומרגע זה נפתח מסע של הגשמה עצמית דרך תנועות נוער, פנימייה, צבא, עסקים, חינוך ופוליטיקה. במרכז המסע עומד תפקידו כמדריך בני נוער, שבו הפנים את תחושת השליחות, והפך ממקבל למעניק.
רפי דהן, בעברו מנהל מחוז מרכז מנהל חברה ונוער במשרד החינוך. הוא בוגר תואר ראשון ושני בחינוך ובהיסטוריה של עם ישראל, חבר מועצת העיר פתח תקוה ומועמד לראשות העיר לשעבר. דהן זכה בשני פרסי חינוך ומילא שורה של תפקידים בתחום החינוך: הדרכת נוער חבורות רחוב, ניהול מרכזים קהילתיים, בעיריית פתח תקוה, מפקח וראש תחום נוער וקהילה במחוזות תל אביב והמרכז. בעבר פרסם את הספרים “ספר שירים במעברים” ו”אומתם לא הייתה להם אם”. כמו כן לקח חלק בהעלאת המחזמר “שער הזהב” המבוסס על סיפור ילדותו, ובמחזה “מדריך נוער במים סוערים”, המבוסס על חוויות ראשוניות בתחום הדרכת נוער.

הרצאתו המאלפת "שער הזהב" בתאריך 27.11.2019 יום רביעי בשעה 20:30

תמונה – רפי דהן חבר מועצת העיר.

מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
עשו לנו לייק
עקבו אחרינו
הירשמו לניוזלטר
דילוג לתוכן