הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

עירייה

פתח תקווה הולכת לצעדים משמעותיים של הקלה וזירוז בהליכי התחדשות עירונית איכותית

האירוע התקיים בנוכחות ראש העיר פתח תקוה רמי גרינברג, שרת שיכון והבינוי, יפעת שאשא ביטון, ראש הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, חיים אביטן, מנכ"ל החברה לפיתוח פ"ת לירון גולדנברג, צוות המינהלת החדש ואורחים מכובדים נוספים.

ראש העיר רמי גרינברג: "אנו פועלים ביתר שאת לקדם תכניות להתחדשות עירונית במטרה לשפר את איכות חיי התושבים, לא רק במרחב הפרטי אלא גם במרחב הציבורי. זכינו לשותפים אמיתיים במשרד השיכון וברשות הארצית להתחדשות עירונית ואנו מקבלים הכוונה, סיוע ומימון לפרויקטים שונים ברחבי העיר, שעיקרם בשכונות רמת ורבר, אחדות ויוספטל. אנו פועלים במלוא העוצמה כדי לתת מענה לצרכי התושבים, שקיימים באופן טבעי בעיר ותיקה כמו פתח תקוה. העיר שלנו, פתח תקוה תהיה מודל ודוגמא לאיך מקדמים התחדשות עירונית בשיתוף התושבים, תוך קידום הפרויקטים ופיתוח השכונות".

שרת הבינוי והשיכון ד"ר יפעת ביטון שאשא "התחדשות עירונית היא היעד הלאומי הבא של מדינת ישראל. אנחנו חייבים לפעול כדי לצמצם את הפער בין המרקם הוותיק למרקם החדש, מאחר ונושא המגורים וההתחדשות העירונית איננו רק עניין כלכלי אלא גם חברתי. נמשיך לסייע ככל שניתן לעיריית פתח תקוה אשר מקדמת את הנושא ביתר שאת".

חיים אביטן מנהל הרשות הארצית להתחדשות עירונית "במדינת ישראל ההולכת וגדלה מבחינה דמוגרפית, נושא הבנייה והמגורים הוא מהנושאים החשובים והמרכזיים ביותר. מנהלת ההתחדשות העירונית בפתח תקוה תסייע לתושבים ותהווה כתובת מקצועית עבורם".

המנהלת החלה את עבודתה בפועל לפני כחודש וחצי וכבר העמידה אתר ובו כל המידע הדרוש לציבור, וטיפלה בעשרות פניות של תושבים. כמו כן פירסמה לראשונה נוהל מסודר להתחדשות עירונית משלב הרעיון והיוזמה עד שלב הביצוע.

המינהלת תלווה ותיתן את כל המידע והשירות לתושבי העיר פתח תקוה המעוניינים להתחיל בהליך של התחדשות עירונית באזור מגוריהם, בנוסף לכך תהווה המינהלת גורם מתכלל ומקשר בין היזמים, הדיירים והרשות.

המינהלת תקדם בהנחיית ראש העיר רמי גרינברג וגורמי המקצוע מסמך מדיניות להתחדשות עירונית על מנת לאפשר הליך שקוף, מסודר ומהיר של התחדשות עירונית, דבר שיטיב הן עם היזמים והן עם התושבים המעוניינים לקדם התחדשות עירונית באזור מגוריהם.

מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
עשו לנו לייק
עקבו אחרינו
הירשמו לניוזלטר
דילוג לתוכן