הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות

אחרי תקופה ארוכה נפתחו דרכי הגישה לתחנת הרכבת סגולה, צפו בראש העיר רמי גרינברג באירוע הפתיחה

אתמול (12.9) נערך אירוע לחנוכת דרכי הגישה לתחנת הרכבת סגולה בהשתתפות ראש העיר רמי גרינברג, והשר לביטחון פנים ולנושאים אסטרטגיים והסברה, גלעד ארדן.
צפו בראש העיר רמי גרינברג באירוע הפתיחה :

סרטון מתוך פייסבוק של ראש העיר רמי גרינברג

האירוע נערך במעמד נציגי רכבת ישראל, אינג׳ איגור רבינוב מנהל אגף דרכים במינהל הנדסה וכן בהשתתפות תושבים שבאו להוקיר תודה על פתיחת דרכי הגישה לתחנת הרכבת.


מדובר בתחנת רכבת אשר בקרבתה חונים כ-3000 רכבים מידי יום ואלפים מגיעים אליה. כזכור, במתחם פעל בעבר מרכז מסחרי, כאשר גם המתחם וגם דרכי הגישה לרכבת הוקמו לפני שנים בניגוד לשימושים המותרים בקרקע. בית המשפט פסק בעקבות כך כי אין להפעיל יותר את המרכז המסחרי והוציא צו הריסה למקום.

כך ביוני האחרון, סגרו בעלי הקרקע את דרכי הגישה לבאים לרכבת, מה שהפך עבור משתמשי הרכבת למצוקה של ממש. לקוחות הרכבת נאלצו בעקבות כך ללכת כ-15 דקות בדרך משובשת ולא סדירה על מנת להגיע לתחנה. כמו כן, לא היה ניתן לחנות במקום.

עם סגירת הצירים, ראש העיר רמי גרינברג קיבל החלטה להקים דרכי גישה חלופיים וכן להקים חניון עירוני זמני שיאפשר לתושבים לחנות בסמוך לתחנה. בתוך כך ראש העיר יצר קשר עם בעלי הקרקע והגיע איתם להסדר בנושא. יש לציין כי רכבת ישראל בנתה תכנית להקמת דרכי גישה שהייתה אמורה להימשך כ-5 שנים ואילו ראש העיר פתר את הנושא בתוך חודשים ספורים.
בחנוכת דרכי הגישה לתחנת הרכבת סגולה, נחשפו הנוכחים גם לתחנת האוטובוס החדשה שהוקמה בקרבת המקום, לתאורה הסולרית ועוד.

בתמונה: ראש העיר רמי גרינברג ונציגים נוספים, באירוע פתיחת תחנת הרכבת.

ראש העיר, רמי גרינברג: "אחרי סאגה משפטית שנערכה שנים רבות ובסופה פסק בית המשפט על סגירת האזור, נכנסו לעובי הקורה ופעלנו כדי לפתור את המשבר שנכון שהיה נפתר הרבה קודם – בקדנציות קודמות. עם כניסתי לתפקיד ביקשתי מכל הגורמים העירוניים ואלו שאינם, לזרז תהליכים ולהכשיר את המקום לטובת הבאים לרכבת. בשלושת החודשים האחרונים הובלנו פרוייקט עיקש ונחוש אל מול כל הסבך הבירוקרטי והמשפטי שנוצר והיום ניתן לברך על המוגמר. צוות אגף דרכים בניהולו של איגור קידם את הפרויקט בשלושה חודשים בלבד ועל כך אני מודה להם!! כאחד שמאמין בעתיד התחבורה הציבורית וסבור כי בשנים הקרובות לא יהיה מנוס אלא להתנייד בעיקר בעזרתה, עשיתי הכל על מנת שציר כה מרכזי וחיוני לתושבי העיר – יפתח וייתן מענה ראוי לדרישות הנוסעים. אנחנו ממשיכים בעשייה למען תושבי העיר ובדרך להפיכתה של פתח תקוה כעיר מטרופולין מובילה בישראל."

השר גלעד ארדן אמר כי עיריית פתח תקוה בהובלת ראש העיר רמי גרינברג הצליחה בזמן קצר לעשות עבודה של שנים, במהירות ובעלות נמוכה. עיריית פתח תקוה בתנופת עשייה ופיתוח והשינוי ניכר בכל.

מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
עשו לנו לייק
עקבו אחרינו
הירשמו לניוזלטר
דילוג לתוכן