הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

עירייה

סניף שני לתנועת הנוער 'כנפיים של קרמבו' בפתח תקווה

תמונה: רפי דהן, טליה הראל בז'רנו מנכ"לית 'כנפיים של קרמבו' ומאיה מלכה – מרכזת הסניף.

בתום חופשת הקיץ הארוכה במהלכה גויסו והוכשרו בני נוער פעילים בתנועה להובלת סניף נוסף בעיר – נפתח השבוע בהתרגשות גדולה ובהצלחה רבה, סניף שני של 'כנפיים של קרמבו' בעיר פתח תקוה!

'כנפיים של קרמבו' הינה תנועת נוער המשלבת צעירים עם ובלי צרכים מיוחדים בפעילות משותפת מלאה. התנועה מונה מעל ל-70 סניפים ברחבי הארץ. בתנועה נפגשים בני נוער מהחינוך הרגיל ומהחינוך המיוחד, פעם בשבוע לפעילות חברתית שמחה ומעצימה, עם הרבה אהבה וערכים.

הפעולה הראשונה הייתה בנושא "היכרות" היות וכל חברי הסניף הם פעילים חדשים בתנועה. החיבור בין החניכים (ילדים ובני נוער עם צרכים מיוחדים) לחונכים היה מידי. למתבונן מהצד ניכר היה כי מפלס ההתרגשות והציפייה עלה לשיאים חדשים, כשלמקום הפעילות החלו להגיע רכבי הסעות החניכים. אחד אחרי השני התקבלו החניכים בזרועות פתוחים של החונכים אליהם צוותו בשלב ההכנה. ניתן היה להתבלבל ולחשוב שמדובר בחברים המכירים כבר שנים. המבטים מלאי החששות התחלפו עד מהרה, בקולות של שירה וצחוק שמילאו כל פינה באולם.

ראש העיר, רמי גרינברג, מסר לפעילי התנועה: ״גאווה גדולה עבורנו לפתוח עוד סניף של 'כנפיים של קרמבו' בעיר פתח תקוה המחנכת לערכים של קבלת השונה, סובלנות ועזרה לזולת. נמשיך לקדם את תנועות הנוער בעיר, לסייע להן ולאפשר לבני הנוער לפעול במסגרות ערכיות ועשירות בתכנים ובעשייה. אני מאחל לכל המדריכים והחניכים ב'כנפיים של קרמבו' המשך פעילות מהנה ותורמת. אין ספק שהצד הנותן הוא גם הצד המקבל. יישר

טליה הראל בז'רנו, מנכ"לית התנועה, פנתה לאורחים בהתרגשות: "אני מתרגשת מפתיחת הסניף השני של 'כנפיים של קרמבו' בעיר פתח תקוה. אני שמחה לראות שהבשורה שתנועת הנוער המיוחדת שלנו מובילה, של הכלה ושילוב, מחלחלת בכל רבדי החברה. אני רוצה להודות לראש העיר ולצוות הנפלא שלו, שהגדילו לעשות ויחד פתחנו סניף נוסף בעיר, שייתן מענה לעשרות בתי אב המשוועים לפעילות חברתית עבור ילדיהם מהחינוך המיוחד, כמו גם לבני נוער רבים שייהנו ממסגרת חברתית משולבת ומעצימה בעיר."

רפי דהן, המשנה לראש העיר וראש אגף חברה ונוער, שנכח בטקס הפתיחה המרגש של הסניף, אמר: "אגף חברה נוער וצעירים בעיריית פתח תקוה מעודד את בני הנוער להיות מעורבים ומשפיעים הקשובים לזולת ותורמים לחברה. פתיחת סניף נוסף של 'כנפיים של קרמבו' בעיר מעידה כי בני הנוער אכן שואפים להיות מעורבים ומשפיעים וזה בהחלט מחמם את הלב. הפעילות של תנועת הנוער הייחודית 'כנפיים של קרמבו' מרגשת, ייחודית ומובילה שינוי חברתי יחיד מסוגו. אני מאחל הצלחה והמשך עשייה פורייה לכל החניכים והמדריכים״.

שמחת החיים שהורגשה באוויר, הכניסה את כולם ל"מעגל המוראלים" הראשון שלהם. המוראלים הם שירי התנועה שמתחילים ומסיימים כל פעולה. עשרות פעילים יצרו ביחד מעגל אחד גדול, ולראשונה בצעו בקולי קולות את השירים שרק עתה למדו. האווירה האוהבת והסוחפת, חיברה את כולם למעגל חברים חדש.

כשפגשנו את נועה רייס מעודד, 27, מרכזת הסניף הבוגרת בסוף הפעולה, הבחנו בחיוך הרחב שעל פניה, שהגיע אחרי חודשים של עבודה מאומצת של הכשרות חונכים ומדריכים וציפייה גדולה לקראת שנת הפעילות הראשונה של הסניף החדש: "פתיחת הסניף השני בעיר מאפשרת לנו להגדיל את כמות החניכים, החונכים והמדריכים ולחשוף את פעילות התנועה המבורכת ליותר אנשים בחברה הישראלית."

מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
עשו לנו לייק
עקבו אחרינו
הירשמו לניוזלטר
דילוג לתוכן