חינוך

מרכז ללימודי מגדר ומורשת ע"ש רוזה כהן הוקם בחווה

טקס החגיגי התקיים במעמד מ"מ רה"ע, מנהל מינהל החינוך רמי הופנברג, אירית מור המפקחת על הוראת החקלאות, צוות החווה החקלאית, צוות מינהל החינוך, בני משפחות כהן, רבין ויעקב, רחל אלון יועצת רה"ע לשוויון מגדרי, חדשנות ופיתוח, וכמובן תלמידים, בני הקהילה האתיופית הפעילים בחווה ואורחים.

דיויד קדיש מנהל החווה החקלאית פתח את האירוע והסביר "לפני 86 שנים רוזה כהן , כחברת מועצת העיר ת"א, יזמה והניעה להקמת בית ספר מחוזי לילדי העובדים שהתבסס על האידאלים של חלוציות, עבודה וחקלאות. בית הספר הוקם כאן, על שטח קיבוץ גבעת השלושה, ובאופן יוצא דופן שמר המקום על צביונו החקלאי והערכי עד היום. רוזה כהן הייתה אשה יוצאת דופן בפועלה וזהו כבוד עבורנו שדווקא בחווה יפתח מרכז בנושא מגדר, ויעשה את ההקשר שבין חקלאות, עבודת כפיים, ציונות ושוויון מגדרי."

ראש העיר רמי גרינברג שנבצר ממנו להגיע לאירוע, מסר את ברכתו ואמר כי "החווה החקלאית בפתח תקוה מחנכת לאהבת הארץ, האדם והאדמה. זוהי פנינה בלב הכרך האורבני ואנו נמשיך לפעול לשימור המקום וקידומו. רוזה כהן מייסדת המקום הייתה אשה פורצת דרך שפעלה הלכה למעשה לקידום שוויון מגדרי".

רמי הופנברג מנהל מינהל החינוך אמר "החווה החקלאית היא חוליה מקשרת בין העבר לבין ההווה האקטואלי, והערכים שעל בסיסו המקום הוקם, כמו אהבת הארץ ופרנסה עצמית עדיין עומדים בעינם. הקמת המרכז לשוויון מגדרי בחווה היא הזדמנות עבורנו לעשייה חינוכית מעשית המקדמת שוויון ושיח על מגדר".

בני המשפחה הודו לצוות החווה ולכל העושים במלאכה ואף הקריאו מכתב בשם רחל כהן (בתה של רוזה ואחותו של יצחק רבין).

תלמידות בי"ס ביאליק הופיעו בשירה וריקוד. לציין כי בי"ס ביאליק מקיים פעילות שבועית בחווה החקלאית וזוכה ברצף כבר 3 שנים יחד עם החווה, בעבודות חקר מדעיות.

מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
עשו לנו לייק
עקבו אחרינו
הירשמו לניוזלטר
דילוג לתוכן