הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות

המרכז להנצחת השואה בפתח תקוה נערך לעצרת לציון עשרה בטבת – יום הקדיש הכללי

בתוכנית העצרת תפילת אל מלא רחמים מפי מר אהרון שכטר ניצול שואה, הדלקת שישה נרות זיכרון ע"י ניצולי שואה תושבי העיר ולאחריה ההצגה "יוסל רקובר מדבר אל אלוקים"- תיאטרון הנפש. סיפור על אדם שאיבד את אשתו וששת ילדיו וכתב צוואה מתריסה ואוהבת לאלוקים בגטו וורשה.

ביום חמישי, י"ב בטבת 9.1.20 בשעה 19:00 בבית אברהם שפירא, תתקיים הרצאתו של רפי דהן, המשנה לראש העיר ואיש חינוך, "אין לי ארץ אחרת", העוסקת במפגש שלו עם סיפורים של שמונה אנשי עדות במסעותיו לפולין.

ראש העיר רמי גרינברג אמר " זוהי חובתנו לקיים פעילויות לאורך כל השנה על מנת לכבד את זכרם של מיליוני הנספים, לשמר את הזיכרון ולחנך את הדורות הבאים. יום עשרה בטבת הוכרז כיום הקדיש הכללי לזכרם של נספי השואה שמועד פטירתם לא נודע. חובה על כולנו להתנדב ולומר קדיש לזכר הנספים. אנו בפתח תקוה נמשיך לקיים פעילות לאורך כל השנה ונמשיך להרחיב את הפעילות בקרב תלמידי בתי הספר".

לדברי משה פלדמר, יו"ר המרכז להנצחת השואה "יום עשרה בטבת כיום הקדיש הכללי לזכרם של נספי השואה שמועד פטירתם לא נודע עדין לא מצוין בקהלים רבים. מחובתנו להמשיך ולזכור את זכר הנספים ולציין את מאורעות השואה לדורות הבאים".

המרכז להנצחת השואה מנציח גם את חללי נצר אחרון. חללי נצר אחרון הם ניצולי שואה שנותרו שריד אחרון ממשפחתם הגרעינית שחוו על בשרם את אימת השואה בגטאות ובמחנות, עלו לארץ, לבשו מדים ונפלו במערכות ישראל. מאחר ולא נותר מי שיאמר אחריהם קדיש,  המרכז העירוני להנצחת השואה מפעיל מתנדבים האומרים קדיש אחרי הנופלים. במהלך השנים הזדקנו חלק מאומרי הקדיש ולכן  בימים אילו יצא המרכז להנצחת השואה בקריאה לגיוס מתנדבים שיאמרו קדיש אחר הנופלים.

המעוניינים להתנדב ולקחת חלק, מוזמנים להתקשר למיכל אשר בטלפון: 03-9113669.

מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
עשו לנו לייק
עקבו אחרינו
הירשמו לניוזלטר
דילוג לתוכן