הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

עירייה

נפתח מרכז יום "כפר גנים" לבוגרים על הרצף האוטיסטי

אוכלוסייה זו מתאפיינת באתגרים ייחודים כגון התנהגות כפייתית, תקשורת ירודה עם הסביבה והתנהגות בלתי צפויה. המרכז הינו תחת האגף לשירותים חברתיים ומופעל על ידי עמותת שק"ל , עמותה בעלת ניסיון ויידע רב בהפעלת מסגרות לאנשים בעלי צרכים מיוחדים.

המרכז, אשר יכול לספק שירות לעד 24 חניכים, שם לו למטרה לסייע לחניכים לרכוש מיומנויות חדשות, לקדם את העצמאות של החניכים ולהרחיב את תחומי העניין שלהם. במהלך היום ישנו לו"ז קבוע על פיו מתנהל המרכז. יום הפעילות כולל פעילויות כגון יציאה לקהילה, הכנה לארוחות, פעילויות העשרה (אומנות, מוזיקה, ריפוי בעיסוק, תעסוקה ובישול) וכן פעילות צהרים עם דגש על מפגש חברתי משותף.

מנהלת המרכז פועלת תוך קיום קשר רציף מחלקת הנכויות של האגף לשירותים חברתיים, משרד הרווחה , וכן עם משפחות החניכים וזאת באמצעות שיחות טלפון עם ההורים ובאמצעות 'מחברת קשר' שמועברת להורים בסוף כל יום עם תיאור של הפעילויות ודגשים חשובים על כל חניך.

בטקס החגיגי שהתקיים בשבוע שעבר במעמד ראש העיר רמי גרינברג, חבר הנהלת אשר שוקר ראש האגף לשירותים חברתיים ובריאות, צוות המרכז, הורים, חניכים ואורחים, אמר ראש העיר גרינברג "זו הפעם הראשונה שיש מקום קבוע שנותן שירותים לבוגרים על הרצף האוטיסטי . זהו נדבך נוסף במתן שירותים לאוכלוסייה ייחודית זו וכחלק ממתן שירותים לכלל האוכלוסיות בעיר, כל אוכלוסייה וצרכיה. השקענו משאבים רבים בהקמת המרכז ואני מודה לכל השותפים ומאחל הצלחה למשתמשי המרכז".

אשר שוקר ראש האגף לשירותים חברתיים ובריאות בירך ואמר "אני שמח שלאחר מאמצים רבים ובסיועו של ראש העיר נמצא למרכז מקום קבע שיסייע לבוגרים על הרצף האוטיסטי במגוון רחב של נושאים".

מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
עשו לנו לייק
עקבו אחרינו
הירשמו לניוזלטר
דילוג לתוכן