הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

עירייה

לראשונה בפתח תקווה תפתח חתוליה בעיר!

ביום ה' (26.9) תושק לראשונה החתוליה בשירות הווטרינרי בפ"ת בניהולה של ד"ר תיקה בראון. החתוליה החדשה תיתן מענה טיפולי לחתולים פצועים או חולים שימצאו במהלך השנה ע"י התושבים והצוות הווטרינרי.

 החתוליה תכיל כלובי חתולים מתקדמים שיובאו במיוחד מחו"ל אשר יאפשרו מרווח מחיה לחתולי הרחוב וכן יאפשרו מתן טיפול ללא צורך לתפוס את החתולים הפצועים.  
במסגרת הטיפול בחתוליה החדשה, יקבלו חתולי הרחוב ע"י צוות השירות הווטרינרי טיפול תרופתי של אנטיביוטיקה, משככי כאבים, מתן נוזלים ועוד. בנוסף, יהיה ניתן לבצע גם ניתוחים כירורגיים מורכבים. יש לציין כי עם תום הטיפול,
עובר החתול עיקור או סירוס, חיסון לכלבת, וסימון באוזן שמאל, ולאחר מכן משוחרר החתול במקום הלכידה בתאום עם המאכיל המקומי. חתולים חברותיים או כאלה שמצבם לא מאפשר חזרה לרחוב ימסרו לאימוץ.

צדוק בן משה סגן ראש העיר וראש מינהל שפ"ע – "עשינו מהלך מאוד רציני וחשוב באגף הוטרינרי העירוני, שיתוף פעולה אמיץ עם פעילות עמותת "הכלבים שבצל" מכרז גדול של עיקורים וסירוסים, הקצאת תקציבים לחידוש גינות כלבים, הקמה של גינות חדשות ופינות האכלה, הכנסת מתנדבים לכלביה ושת"פ בימי אימוץ, גינת חתולים יחודית ושינוי תפיסת השרות באגף.
אחד הדברים המדהימים בדרך הוא בניית החתוליה והגדלת המרפאה ואנו גאים על ההתקדמות אותה השגנו בכל הקשור לטיפול בבעלי החיים בעיר".

החתוליה החדשה תהיה סגורה ומופרדת מתאי הכלבים, כך שנביחות הכלבים כמעט ולא ישמעו בקרבתה. הפרדה זו תפחית בצורה משמעותית את רמת הלחץ והחרדה של החתולים בעת הטיפול.

רמי גרינברג ראש העיר – "עם כניסתי לתפקיד, נפגשתי עם מאכילות החתולים ופעילים שהנושא קרוב לליבם והחלטנו כי העירייה תעשה כל שניתן כדי לדאוג גם לבעלי החיים בעיר. בתוך כך, הקמנו את החתוליה בשירות הווטרינרי אשר תיתן מענה טיפולי לחתולים. נמשיך לפעול לשמירה על הסדר ואיכות חיי תושבי העיר ובמקביל נפעל למען בעלי החיים".

עמותת "הכלבים שבצל" – החתוליה השיקומית היא צעד מבורך של ראש העיר, עורך הדין רמי גרינברג, סגנו צדוק בן משה ותיקה בראון הוטרינרית הרשותית. מאכילי ומאכילות החתולים נתקלים כמעט בכל יום בחתול פצוע שאם לא ניתן לו מענה דחוף, לצערנו יסיים את חייו בסבל רב.
המחלקה הוטרינרית במתחם החתוליה מאפשרת שפניות למוקד יטופלו בהקדם והחתולים הפצועים יועברו לשם מתן טיפול רפואי, תרופתי ושיקומי.

מזה מספר חודשים שהחתולייה פועלת וחתולי רחוב רבים חייבים את חייהם לפעילות מבורכת זאת. החל מחתולה מניקה שנפגעה בגפיה וטופלה בחתולייה, המשיכה להניק את הגורים, ולאחר החלמתה עוקרה והוחזרה לפינת האכלה שלה. והגורים מצאו בתים חמים. וקיימים עוד מקרים דומים רבים.
אנו מברכים על העשייה המבורכת הזאת ועל כך שלחסרי הישע יש כתובת בעיריית פתח תקווה.
עמותת הכלבים שבצל ומאכילי החתולים מודים על פתיחת האגף ועל הטיפול המסור.

מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
עשו לנו לייק
עקבו אחרינו
הירשמו לניוזלטר
דילוג לתוכן