הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

תרבות

ארבע תערוכות חדשות במוזיאון פתח תקוה לאמנות

תמונה: ראש העיר רמי גרינברג | צילום וקרדיט: דפנה גזית

בתערוכה המרכזית, "חי", באוצרותו של בר ירושלמי מוצגות עבודות נבחרות מן האוסף, בתצוגה מרהיבה וחדשנית. התערוכה מבקשת להאיר את אוסף המוזיאון באור חדש ולדמיין אותו כמאובן חי: צורת חיים ביולוגית-תרבותית המקיימת את העבר ואת ההווה שלה בעת ובעונה אחת; מערך חיים האוצר בחובו מערכת ויסות ושימור של היסטוריה אנושית ויזואלית.

בתערוכה "פרסונה פיקטה" של האמנית קרן גלר, ובאוצרותה של שלומית ברויר מציגה מיצב וידאו העוסק בסיפורם המרתק של עטלפים מזן "אשף מקסיקני". גלר משתמשת במציאות וייצוג, אמת היסטורית ובדיה כדי לבנות מיזנסצנה פיסולית, המשייטת בקומפוזיציה חדשה של מרחב ושל זמן.

תערוכה נוספת ומרגשת שנפתחה היא "מלאכה למעשה", באוצרותו של משה רואס. התערוכה מסכמת פרויקט סמסטריאלי בו השתתפו תלמידות כיתה ד'-ו' בבית הספר קפלן. התלמידות השתתפו בסדרת מפגשים בה יצרו בהשראת כלים וחפצים מארכיון העיר, שאִפשרו הצצה לתולדות העיר. הפרויקט התקיים בשיתוף המועצה לשימור אתרים וצוות בית הספר.

במוזיאון "ראשונים" נפתחה התערוכה "למראית עין", של האמנית לילך מדר ובאוצרותה של רעות פרסטר. התערוכה עוסקת בחיבורים סוריאליסטיים ומלאי הומור למשחקי ילדות נוסטלגיים.

ערב הפתיחה החגיגי התקיים במעמד ראש העיר, רמי גרינברג "מוזיאון פתח תקוה לאמנות הוא מהמוזאונים המובילים בארץ המטביעים את חותמם על עולם התרבות והאמנות. המוזאון נמצא במתחם קריית המוזיאונים שיעבור בקרוב שיפוץ נרחב ומיתוג, והמתחם כולו על שלל פעילויותיו יציע לתושבים ולאורחים פעילויות תרבות ופנאי מגוונות ועשירות".

אחד משיאי האירוע היה מופע פרפורמנס חד פעמי ומהדהד של האמנית מורן ויקטוריה סבג, בהשתתפות חמישה נגני קונטרבס שביצעו יצירות מוזיקליות שהגיבו ליצירות האמנות בתערוכה. את אירוע הפתיחה הנחתה נילי חי מנהלת אגף מוזיאונים ואמנויות.

המוזיאון פתוח למבקרים בימים ב', ד', ו' ושבת בשעות 10:00 – 14:00, ובימים ג' ו-ה' בשעות 16:00 – 20:00

תמונה: ראש העיר רמי גרינברג | צילום וקרדיט: דפנה גזית

מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
עשו לנו לייק
עקבו אחרינו
הירשמו לניוזלטר
דילוג לתוכן