חינוך

שבוע החינוך בפתח תקוה בסימן ערבות הדדית

שבוע החינוך בפתח תקוה, מתקיים במתכונת הייחודית לעיר. בשבוע זה מתקיימות פעילויות במרחב הבית ספרי ומחוצה לו, בתחומי טכנולוגיה, אומנות, ספורט, מוסיקה, רטוריקת הדיבור, מנהיגות, טבע ועוד. בשבוע זה פותחים מוסדות החינוך את שעריהם בפני הציבור הרחב בכלל וההורים בפרט, לצפייה, השתתפות והתרשמות, בהתאם לאירוע ולפעילות. השנה שבוע החינוך הוא בסימן "ערבות הדדית" – קהילתיות, אחריות הדדית ונתינה למען האחר. האירועים יהיו בחלקם פנימיים ובחלקם עם הפנים לקהילה, מחוץ לכותלי מוסדות החינוך.

מטרת שבוע החינוך היא לחשוף את הפעילות החינוכית-פדגוגית המתקיימת בכל המסגרות הפורמליות והבלתי פורמליות, תוך מכוונות לשיתוף קהילת העיר בעשייה החינוכית. באמצעות אירועים אלה מבקש מינהל החינוך להעצים את העשייה החינוכית העשירה המתקיימת בעיר, להדק את החיבור עם הקהילה בכלל ועם ההורים בפרט, לעודד את השיח בנושאים העומדים על סדר היום החינוכי ולקדם חוויית למידה חדשנית תוך שיתוף פעולה בין הגורמים השונים בעיר.

ראש העיר רמי גרינברג – " השנה שבוע החינוך הוא בסימן "ערבות הדדית", האחריות שלנו כחברה האחד כלפי השני. אנו מאמינים בנתינה, הדדיות, שיתוף וקבלה ומחנכים כך את ילדינו. אני מזמין את הציבור לבוא ולקחת חלק בפעילויות השונות שמתקיימות בכל מוסדות החינוך במסגרת שבוע החינוך, וליהנות מהעשייה העשירה המתקיימת בכל מוסדות החינוך בעיר, הן בפעילויות הפורמליות בבתי הספר ובגנים והן בפעילויות הבלתי פורמליות בשעות אחה"צ, בשבוע החינוך אנו פותחים את שעריהם של כל מוסדות החינוך בפני ההורים והציבור כולו וזוהי הזדמנות ליהנות מפירות העשייה".

בין האירועים המרכזיים שיתקיימו בשבוע זה: תערוכת "גלויה לעיר" בקריית המוזיאונים – טקס סיום בנושא "סימני דרך" (בשיתוף מוזיאון ראשונים ואגפי החינוך היסודי והחינוך המיוחד), סיור לירושלים לתלמידי העל יסודי במסגרת תכנית בר/בת מצווה, כנס יזמות טכנולוגית לחקר מדעי של בתי הספר היסודיים, קונצרט יצירה בישיבת אמי"ת כפר גנים, ספורטיגן של אגף גנ"י, הפנינג אביב משותף לבי"ס ברלב ושש שנתי אחד העם, יום ספורט לזכר בוגר תיכון ברנר דוביק קרמסר ז"ל, יריד האור, ספורט נגישות ושוויון הזדמנויות בבי"ס דבורה עומר, מקהלת הרב תחומי ב תופיע בבית רבקה, תלמידי חטיבת בן גוריון ישתתפו בהתרמה למען אקי"ם, יריד אביב יתקיים בבי"ס הוברמן, בי"ס ביאליק יקיים פסטיבל אביב בקניון גנים, שש שנתי גולדה יקיימו את מרוץ אם המושבות לזכרו של המורה טל רון ז"ל ועוד ועוד.

מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
עשו לנו לייק
עקבו אחרינו
הירשמו לניוזלטר
דילוג לתוכן