הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

קול המומחים

שחזור מידע

תקלה: כישלון PCB (לוח מעגלים מודפס). לרוב זה תוצאה של מתח. אולי נגרם על ידי חיבור מחבר SATA לכיוון הלא נכון, או על ידי שימוש בכבל החשמל השגוי לכונן קשיח חיצוני. במקרה של תקלה חשמלית כמו זו, בדרך כלל לא נשמע קול מהכונן.

פתרון: בחברת ריקברלי אנו מחליפים את ה- PCB ומחליפים את פרטי הקושחה מהלוח שנכשל ללוח החדש. לכל הכוננים הקשיחים המודרניים מותקנים קושחה על גבי ה- PCB הייחודי לכונן וצריך להעבירם כדי לגשת לנתונים.

לעיתים מנוע הכונן הקשיח תפוס או שראשי הקריאה נקראו במגע עם פלטת הנתונים ומונעים את המנוע מלהסתובב. בנסיבות אלה הכונן הקשיח לעתים קרובות למדי (אך לא תמיד) משמיע צליל צפצוף קלוש. זה נגרם בגלל שהמנוע מנסה להסתובב ונמנע ממנו לעשות זאת.

פתרון: במצב זה יהיה צורך לעבוד על הכונן בחדר הנקי שלנו ובכלים ייעודיים בכדי לשחזר את הנתונים.

בנוסף בכונן הקשיח יש 'סקטורים' שלא ניתן לקרוא. כונן קשיח של 1TB מורכב מכמעט 2 מיליארד סקטורים  פרטניים. כאשר נשמר קובץ בודד הוא נשמר בכ -1,000 סקטורים נפרדים. כאשר לא ניתן לקרוא בחלק מהמגזרים הללו פגיעה בנתונים מתרחשת, או למשל, Windows או Mac OS לא יאתחלו בכונן.

בחברת ריקברלי באמצעות ציוד הדמיה מקצועי לשחזור נתונים, אנו מסוגלים לפתור את בעיות הקריאה לרבים אם לא לכל אזורי הנתונים שלא ניתן לקרוא. יש לנו את היכולת לקרוא כל אחד מהמגזרים הרעים האלה קדימה, אחורה, איפוס תוכנה, איפוס חומרה, התעלמות מ- ECC (קודי תיקון שגיאות) והכי חשוב להגדיל את זמני הקריאה. לדוגמה, ל- Windows יש פסק זמן לקריאה של 600 מיליון בעת ​​קריאת סקטור, אך יש לנו את היכולת להגדיל את הקצוב הזה ללא הגבלת זמן על מנת לשחזר כמה שיותר נתונים.

ישנם כוננים שהם פגומי קושחה: כונן קשיח הוא כמו מחשב מיני, יש לו PCB (כמו לוח אם למחשבים), שבב בקר (כמו מעבד המחשבים שלך) ומערכת הפעלה פנימית (כמו מערכת הפעלה למחשבים) . זוהי מערכת הפעלה פנימית זו, הנקראת אזור המערכת, שעלולה להיפגם. אם אזור מערכת זה לא מצליח לאתחל, לא ניתן לקרוא נתונים בכונן הקשיח.

יש לנו את היכולת לתקן את הקושחה בכונן קשיח באמצעות ציוד מומחה. הקושחה בכונן הקשיח, בניגוד ללוח האם, מכילה נתונים ייחודיים במיוחד עבור אותו כונן ואם הקושחה תוחלף, לעולם לא תהיה גישה לנתוני משתמשים.

בעוד שכוננים קשיחים יכולים פשוט להיכשל מגיל זקנה, רוב הזמן כונן קשיח מכני סובל מטראומה פיזית כלשהי כמו למשל שנפילה מהשולחן. לעיתים קרובות כונן 'קליקים' כונן מכוש כשמנסים לגשת אליו. המלצה שלנו, אם הכונן משמיעה רעשי תיקתוק כבו אותו מייד או שאתם יכולים לגרום לנזק בלתי הפיך.

בכוננים האלה צריכים להחליף את החלקים המכניים שנכשלו (ראשי כתיבה לקריאה) בסביבת חדר נקי.  חדר נקי אין אנו מתכוונים למטבח שלך… אנו מתכוונים לסביבת חדר נקי אנו משתמשים בסביבת עבודה נקייה ברמת ניקיון ( CLASS 1005 ISO CLASS  ) עפ"י דרישות התקן הבינלואמי 14644-1 ISO. זה חשוב ביותר מאחר שראשי הקריאה-כתיבה נעים מעל פני השטח של פלטת הנתונים ואפילו חלקיק אבק בין הראשים לפלטות יכול לגרום נזק משמעותי.

זקוקים לייעוץ שחזור מידע או שחזור דיסק קשיח – כנסו לאתר הבית שלנו ומומחה שחזור מידע ישמח לתת לכם פרטים נוספים.

* חל איסור מוחלט לעשות פעולה או חלק מהפעולות במאמר זה בסביבה ביתית ולא בחדר נקי! עשיית פעולה זאת בסביבה לא מבוקרת וללא ידע מקצועי וכלים ייעודיים עלולים להביא לאובדן  מוחלט של המידע!!! כל נסיון שחזור ללא ידע מקצועי וללא כלים מקצועיים הינו על אחריותו הבלעדית של המשתמש!!!

מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
עשו לנו לייק
עקבו אחרינו
הירשמו לניוזלטר
דילוג לתוכן