הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות

אתר חדש לארגון ההגנה

סניף ההגנה בפתח תקוה – הינו סניף מוביל בארץ בשל פעילותם של הבנים הממשיכים. יו"ר הסניף – אלי אשרי וחברי ההנהלה קידמו פרויקט זה במשך כארבע שנים, עד שהצליחו להוציאו לפועל בעזרת תמיכתו של ראש העיר רמי גרינברג, שרואה חשיבות רבה בהנצחה ומורשת. האתר מאגד את שמותיהם וקורותיהם של כ-4,000 חברי ההגנה בפתח תקוה וכן את שמותיהם של חללי כל המחתרות שנתנו נפשם למען הקמת מדינת ישראל.

את האירוע פתחה בשירה להקת אישה לאישה בניהולו המוסיקלי של רונן לן-רידר ולאחר מכן ברך את הנוכחים נציג ארגון ההגנה הארצי, תת אלוף במיל' אורי מנוס, יליד פתח תקוה, שאף העלה זיכרונות מילדותו במושבה בעת הפרעות ומדמותו של אברהם שפירא – השומר האגדי שבבית אותו תרם לעירייה התקיים האירוע. האתר הוצג ע"י אבי רוגובסקי מחברת תבונה, שבנה אותו והשקיע בו רבות מאחר וראה חשיבות רבה לאיתור החומרים והנגשתם לדורות הבאים. בקהל נכחו ארבעה מחברי ההגנה המקוריים: ישראל הנדין, ניסים ניסן, גבריאל קופמן וגדליה שפיגל,  והיה מרגש לראותם הן באולם והן על גבי האתר.

אלי אשרי – יו"ר הארגון ברך את הנוכחים והודה לעיריית פתח תקוה, לראש העיר רמי גרינברג שבלעדיו הפרויקט לא היה בא לידי מימוש ולנילי חי – מנהלת אגף אומנויות ומוזאונים שעזרה רבות להוציאו לפועל.

כל הדוברים אמרו בדבריהם כי אומנם היוזמה היא של ארגון ההגנה, שהייתה המחתרת הגדולה, אך כיום כל המחתרות הינן מקשה אחת, כולם אחים שלחמו למען אותו הרעיון ויצאה קריאה הן לחברי ההגנה להעביר חומרים ושמות של חברים שחסרים באתר והן לשתי המחתרות האחרות להוסיף את חבריהם לפרויקט.

ראש העיר אשר בירך על היוזמה אמר "חשוב לנו למען הדורות הבאים לספר את סיפורן של המחתרות. אנשי המחתרות היו אנשים בעלי אידיאולוגיה איתנה ואומץ לב ופעילותם ראויה לציון ולהנצחה. אתר האינטרנט של ארגון ההגנה ועמדת המידע שהוצבה בבית שפירא הם עוד נדבך לעשייה שלנו למען הדורות הבאים שראוי כי ילמדו על דור המחתרות שהיה שותף להקמת המדינה".

מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
עשו לנו לייק
עקבו אחרינו
הירשמו לניוזלטר
דילוג לתוכן