הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

בריאות

הנחיות ועדכונים מהעירייה בנוגע לנגיף הקורונה

ראש העיר רמי גרינברג – "עיריית פתח תקוה פועלת בימים האחרונים בהתאם להנחיות משרד הבריאות באשר לנגיף הקורונה. העיר פתח תקוה היא עיר מטרופולין גדולה, ואנו נעשה את כל הצעדים על מנת לצמצם את אפשרויות ההדבקה וההפצה. לאור זאת החלטנו לבטל אירועים, טיולים ומפגשים רבי משתתפים. אנו גם רואים שאנשים מעדיפים שלא לצאת לאירועים המוניים וזה בהחלט מובן, כך שאנו נדחה את האירועים השוני ונקיים אותם במועד אחר, בטוח יותר. אני מבקש מכל התושבים ובעלי העסקים להקפיד על חיטוי המרחבים והיגיינה אישית ולפעול לפי המלצות משרד הבריאות. אנו מתעדכנים באופן שוטף מול משרד הבריאות, נמשיך לפעול לפי ההנחיות ולעדכן את הציבור".

לאחר שראש העיר שמע את כל בעלי המקצוע הוחלט על הצעדים הבאים:

 1. על מנת למנוע התאגדות של קהל רב הוחלט על דחיית כל האירועים בעיר החל משבוע הבא ועד פסח בשלב זה, כולל אירועי חודש האישה, מרוץ העגלות, חנוכת גינות וכל אירוע אחר.
 2. אירועי סל תרבות ידחו לימים שלאחר פסח.
 3. טיולים וסיורים מחוץ לעיר ידחו למועד אחר.
 4. אירועי שבוע החינוך שבדר"כ פתוחים לציבור הרחב יתקיימו ללא הורים, ואירועים שהיו אמורים להיות עירוניים ו/או מחוץ לביה"ס – יבוטלו.
 5. תנועות הנוער מתבקשות לא לקיים אירועים המוניים / שבטיים.
 6. חדרי הכושר העירוניים יסגרו לשימוש (בבריכת מינץ ובבריכת עמישב). מגרשי הספורט יישארו פתוחים לרווחת הקהל.
 1. בתי הספר ויתר הגופים מבקשים להמעיט במפגשים רב משתתפים. בתי הספר מתבקשים לצמצם את מספר ההורים והאורחים הנכנסים לשטח ביה"ס. בתוך כך גם אירועי שבוע החינוך שמתקיימים בדר"כ בשיתוף מספר גורמים ואורחים, ופתוחים לציבור הרחב יתקיימו ללא הורים, וכן אירועים שהיו אמורים להיות עירוניים ו/או מחוץ לביה"ס – יבוטלו.
 2. אנו נערכים ללמידה מרחוק לתלמידים השוהים בבית בבידוד וכן למקרה בו תתקבל החלטה על למידה מקוונת מרחוק. במסגרת ההערכות אנו בודקים את התשתיות, מעבירים הדרכות לבתי הספר ונערכים להעברת תכנים בהתאם לתכנית הלימודים.
 3. לגבי יום השואה, יום הזיכרון ויום העצמאות טרם התקבלו החלטות ואנו נפעל בהתאם להנחיות משרד הבריאות ומשרד התרבות.
 4. אגפים בהם יש קבלת קהל וכן מרחבים בהם יש קהל רב כמו ספריות, מתנ"סים ומרכזים קהילתיים יבצעו חיטוי במתחמים הרלוונטיים ויסופק להם סבונים, מגבונים לניקוי וכן אלכוג'ל. בבתי הספר העל יסודיים יוצב ליד עמדת השומר אלכוג'ל לטובת התלמידים והצוות.
 5. מרכזים ציבוריים (כמו תחנת הרכבת, האצטדיון וכו) ומוסדות ציבור המקבלים קהל (דואר, בנקים וכו) יתבקשו לבצע חיטוי במרחבים מקבלי הקהל, ולהקפיד על כללי ההיגיינה כפי שפורסמו ע"י משרד הבריאות.
 6. אנו ממליצים לכלל בעלי העסקים, החנויות והמסעדות לבצע חיטוי ולשמור על היגיינה מרבית.

 

בסיום הישיבה דובר גם על הערכות לקראת הסערה הצפויה בסוף השבוע הקרוב.

ראש העיר הינחה את כל הגורמים הרלוונטיים לבדוק את ניקיון הקולטנים, להמשיך בביצוע סקר העצים, לבחון אפשרויות לפתיחת אחד המתנסים במזרח העיר למקרה הצורך כמרכז קליטה, להעמיד צוותי כוננות בכל התחומים. תושבים מתבקשים לקשור חפצים העלולים לעוף ברוח, להוריד אדניות ועציצים העלולים לעוף/ליפול, לחזק גדרות וכל דבר העלול לעוף מהחצר/מהמרפסת/מהגג, לדאוג לתאורת חירום בהישג יד ולהשתמש באמצעי חימום באופן בטוח. במקרה הצורך ניתן להתקשר למוקד עירוני 106 או 103 לחברת חשמל.

מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
עשו לנו לייק
עקבו אחרינו
הירשמו לניוזלטר
דילוג לתוכן