הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

עירייה

רמי גרינברג ראש העיר מדליק נר לזכרו של נספה שואה

רמי גרינברג, ראש עיריית פתח תקווה נרתם לקחת חלק במסורת להנצחת השואה של עמותת "שם ונר".

גרינברג ידליק ביום השואה נר לזכרו של ראש עיריית זגירז, בפולין אברהם מורגנשטרן שנספה בשואה. לא רבים יודעים שטרם תקופת השואה, כיהן יהודי בתפקיד חשוב של ראש עיר, בפולין.

ראש עיריית פתח תקוה, רמי גרינברג: "אני נרגש מאוד לקחת חלק במסורת המבורכת של עמותת "שם ונר" ולהנציח את זכרו של ראש עיר יהודי שנספה בשואה רק בשל מוצאו. אני מזמין את הציבור להצטרף אליי ולהדליק יחד איתי נר זיכרון, בערב יום השואה בשעה 19:00, ולהניחו על החלון או במרפסת הבית וביחד לזכור ולעולם לא לשכוח".

עמותת "שם ונר" הפועלת להנצחת זיכרון השואה לדורות הבאים בדרך מקורית ואישית, קוראת למשפחות הנספים ולכלל הציבור הישראלי, להדליק נר זיכרון בחיק המשפחה, להניחו על החלון או במרפסת הבית, בערב יום השואה בשעה 19:00, להנציח את זכר נספי השואה, באופן מיוחד המבליט את הסיפור האישי של הנספה ומציין את שמו, גילו, עיר מגוריו או כל פרט אחר שידוע עליו באמצעות יצירת נר זיכרון אישי.

ניתן להוריד תוית ללא עלות מאתר האינטרנט.

עמותת "שם ונר" בחרה להנציח את שמות הנספים על גבי נרות נשמה, כל שם בנפרד. על בית הנר, קיימת  מדבקה הכוללת את  פרטי הנספה וכן קוד הניתן לסריקה ,זאת במטרה  להכיר את סיפורו  האישי מקרוב.  עד כה העלתה העמותה כ-200 אלף שמות וסיפורים.

בקרו באתר  www.shemvener.org.il

צפו בתשדיר: https://youtu.be/AMQokJbY6k8

מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
עשו לנו לייק
עקבו אחרינו
הירשמו לניוזלטר
דילוג לתוכן