הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

תרבות

אירועי תרבות לניצולי שואה ולבני הגיל השלישי

למרכז תפקיד חשוב בשימור הזיכרון והנחלתו לדורות הבאים במסגרת הציווי "לזכור ולא לשכוח", ובנוסף מקיים פעילויות לבני הדור השני והשלישי שגדלו בצלה של השואה. השנה, מפעל הפיס במסגרת המיזם "פיס בלב הקהילה" יסייע במימון של פרויקטים אלה לטובת ניצולי השואה.

ראש העיר רמי גרינברג "לאורך כל השנה אנו מקיימים אירועים ומקדמים פרויקטים למען ניצולי השואה, למען תיעוד סיפורם של השורדים והנצחת זכרם של הנספים. השנה, המרכז העירוני להנצחת השואה בראשות משה פלדמר, העלה מספר תכניות מקוריות וייחודיות שיספקו עניין לניצולי השואה ויאפשרו דרך נוספת לספר ולהנציח את סיפורם. אני מודה למפעל הפיס על שיתוף הפעולה במימון פרויקטים מרגשים אלה ומאחל לכולם בריאות איתנה".

האירועים המתוכננים יתקיימו בהמשך השנה, בהתאם להנחיות משרד הבריאות ואישור להשתתפות בני הגיל השלישי:

  1. "כינורות של תקווה" – אירוע הוקרה לניצולי שואה במסגרתו יתקיים קונצרט עם אוסף כנורות של תקווה, כינורות ששרדו את השואה ובנוסף מופע של תלמידי הקונסרבטוריון העירוני שינגנו יצירה שנכתבה בגטו טרזינשטאט. לאירוע יוזמנו ניצולי שואה ובני משפחותיהם ותלמידים שיחשפו לסיפורים וליצירות.
  2. "סיפורי בגדים" – פרויקט קהילתי בשיתוף ניצולי שואה ובית הספר לעיצוב שנקר שמטרתו ליצור נראות של ניצולי השואה בקהילה. הקשיש יחד עם הסטודנטים יעצבו פריט לבוש ייחודי שמסמל את חייו.
  3. תכנית 90/90 – 90 אירועים וחגיגות יום הולדת ל-90 ניצולי שואה שמתקשים לצאת מבתיהם. ניצולי שואה רבים מתקשים לצאת מהבית אם מפאת הגיל ואם מסיבות קוגניטיביות ורפואיות, בפרויקט זה נקיים מסיבת יומולדת בביתו של הניצול עם אמן שירה, בלונים ועוגה ונזמין את בני משפחתו הקרובה.
  4. שיר הזהב של גיל הזהב – שימוש באמנות להעלאת מצב הרוח ומתן תעסוקה אמנותית לשורדי השואה. ניצולי השואה שכתבו במהלך השואה סיפורים ושירים ובמסגרת

 

הפרויקט יתקיימו סדנאות שבסיומן יתקיים אירוע פסטיבל מסכם. במהלך הסדנאות יבטאו ניצולי השואה את רגשותיהם בכתיבה, שירה ויצירה, ויחשפו זאת בפני בני משפחותיהם.

בנוסף, אנו לקראת שני מיזמים נוספים המיועדים לבני הגיל השלישי: תכנית 20/20 עשרים אירועים ב-20 שקלים וכן פרויקט "שורשים" ערבי פולקלור בסגנונות שונים המיועדים לבני הגיל השלישי ובכלל.

מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
עשו לנו לייק
עקבו אחרינו
הירשמו לניוזלטר
דילוג לתוכן