הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

עירייה

צעדי ההתייעלות נושאים פרי: עיריית פתח תקוה לא תעלה את הארנונה לשנת 2021

החלטה זו מצטרפת לשנתיים האחרונות בהן ראש העיר יצר תקדים בפ"ת ובארץ בכלל כאשר הפחית הארנונה שנה אחר שנה.
בנוסף, כבר בשנת 2020, תבצע העירייה הפחתה של אחוז בארנונה בחשבון התשלום לחודשים יולי אוגוסט.

ראש העיר רמי גרינברג החליט בנוסף כי כדי להזמין עסקים חדשים לקבוע את מושבם בפ"ת ובכך להגדיל את הכנסות העירייה והיצע מקומות העבודה, צו הארנונה החדש יאפשר לעסקים מעל 25,000 מטר סיווג מיוחד ומקל.
מדובר על חברות ענק וחברות פיננסים שיעתיקו את המטות שלהן לעיר – מה שיניב הכנסות רבות. בנוסף, תתאפשר הטבה לחברות סטרטאפ- הזנק, במטרה לקלוט אוכלוסיות צעירות ומבוססות בעיר.

במקביל להטבות, ראש העיר החליט כי עבור עסקים המטפלים בחומרים מסוכנים יעלה הסיווג של הארנונה. זאת בכדי לאפשר פיקוח ובקרה אינטנסיביים על מפעלים אלו אשר העירייה משקיעה הרבה מאוד משאבים לפיקוח ובדיקות זיהום אוויר על פעילותם.

ההחלטה לא להעלות את תשלום הארנונה למשקי בית והעסקים בשנת 2021 ע"י העירייה, עלתה אחרי שורה של צעדי התייעלות שהרשות ביצעה לאחרונה עם החזרה המדורגת לשיגרה. בין יתר הפעולות שראש העיר קידם לטובת הנושא – הבקשה מספקי העירייה להירתם למאמצי הרשות בתקופת המשבר ולהוזיל את התשלום שהעירייה נדרשת לשלם, בחמישה אחוזים. יש לציין כי בתקופת המשבר, הכנסות העירייה התמעטו באופן משמעותי אל מול ההוצאות שתפחו. בהתאם לכך, כאמור, הרשות פנתה לספקים שעובדים איתה אשר חלקם מתפרנסים ממנה שנים רבות, וביקשה להפחית את התשלום. המהלך נעשה בהידברות מתוך הבנה כי הרשויות המקומיות כמו כלל המשק ספגו מכה קשה בעקבות המשבר.

בנוסף, במסגרת הליך ההתייעלות, הוחלט על דחיית התשלומים בשנה בגין הוצאות הרכב (חיסכון של כ-10 מיליון ש"ח בשנה), הטבה לה זכאים חלק מעובדי העירייה. מהלך זה יאפשר לרשות לחסוך כספים רבים עד אשר המצב יחזור לקנו, כפי שהיה לפני משבר הקורונה.

ראש העיר רמי גרינברג "החלטתי גם השנה לא להעלות את תשלום הארנונה לתושב וזאת בהמשך למגמה אותה הובלתי לטובת התושבים במהלך השנתיים האחרונות. ההחלטה התקבלה על אף משבר הקורונה והשלכותיו הכלכליות על הרשויות המקומיות ולאור צעדי ההתייעלות העמוקים שהרשות ביצעה, אנחנו מצליחים להביא בשורה בפעם השלישית לתושבי העיר. בנוסף להתייעלות ופירוק המנגנון המנופח שהיה נהוג בעירייה בשנים קודמות, אנחנו פועלים בכל מישור אפשרי כדי לגייס תקציבים ולהגדיל את משאבי העירייה בתוך המציאות שנוצרה במהלך המשבר. במקביל, כמובן, אנחנו מקפידים לא להיכנס לכיסו של התושב ולאפשר לו מתן שירותים מקסימאלי ואף להמשיך במתן ההטבות הייחודיות, כמו חניה חינם והחלפת פחי אשפה ללא תשלום ועוד."

מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
עשו לנו לייק
עקבו אחרינו
הירשמו לניוזלטר
דילוג לתוכן