הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות

מערכת חדשה של קק"ל תסייע לשמור על היערות והפארקים מפני שריפות, ונדליזם ונזקים אחרים

ציור: ציון טייבי

קרן קימת לישראל השיקה מערכת חדשה שתאפשר למשתמשי קק"ל ולציבור לקבל מידע בזמן אמת על היערות והפארקים בישראל.

המערכת נבנתה כחלק מפעילות תחום GIS (מערכות מידע גאוגרפיות) ותפקידה לאסוף את כל הנתונים על היערות – החל מסוגי העצים ועד מוקדי שריפה, ונדליזם ומספר מבקרים בכל רגע.

בקק"ל פיתחו מערכת חדשה שתפקידה לעקוב בזמן אמת אחר המצב ביערות ישראל. המערכת מכילה את כל המידע על היערות הקיימים בארץ ומטרתה להתעדכן באופן שוטף ואוטומטי על מצב היער כדי לספק תמונה שלמה ועדכנית לעובדים בשטח.

במהלך שנות התשעים החלו בקק"ל לאסוף מידע על כל יער בישראל. בתחילה אספו נתונים כגון- מיני העצים שיש בכל יער, היכן הם נטועים, הרכב האדמה והזמן בו ניטע היער. ככל שהשנים חלפו הבינו בקק"ל שיש צורך ביותר נתונים והחלו לאסוף גם מידע על קליטת קהל, מיקום חניונים, דרכים ביער, שבילי אופניים ועוד. כעת, הבינו במחלקת GIS של קק"ל כי המידע יכול לסייע לכל עובד קק"ל – מהיערן בשטח ועד מנהל המרחב – ולכן החליטו לחשוף את המידע לציבור ולעובדי קק"ל באמצעות אתר מיפוי המכיל את המידע הרלוונטי.

לדברי מיכאל ספרינגסטין מנהל מערכות מידע בקק"ל, המערכת נוצרה כדי לאפשר לעובד בשטח לנהל את היערות בצורה כמותית וויזואלית. בנוסף, המערכת פתוחה לעובדים כך שהיא מוזנת במידע מכלל עובדי הארגון, כך היא מקבלת יותר מידע על יותר תחומים. בקק"ל מתכננים להרחיב את המערכת שתוכל לספק מידע אמין בזמן אמת על דיווחי שריפות, דיווח על מפגעים באתרים קולטי קהל, ונדליזם ואף ניהול מספר מבקרים ביערות בזמן אמת. העובדים, המחוברים למערכת, יכולים בעזרתה לעקוב אחר כל שינוי בשטח ולטפל באותו הרגע בכל בעיה.

לכניסה למערכת יש ללחוץ על הקישור:
לחץ כאן.

מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
עשו לנו לייק
עקבו אחרינו
הירשמו לניוזלטר
דילוג לתוכן