חינוך

שנת הלימודים תשפ"א נפתחה בהצלחה!

בוקר חגיגי היה היום בעיר וזאת על אף מגבלות הקורונה וההנחיות. ברוב בתיה"ס הגיעו כל התלמידים, בדירוג לפי הקפסולות ושנה"ל תשפ"א, שללא ספק תהיה שונה, החלה!

ראש העיר רמי גרינברג יחד עם חבר הכנסת עוזי דיין (שפתח את הבוקר בפתח תקוה), מנהלי האגפים, נציגי הפיקוח ואנה נבות יו"ר ועד ההורים העירוני, סיירו בבתי הספר לביקור קצר ובירכו את התלמידים, התלמידות וצוותי ההוראה.

ראש העיר גרינברג והצוות פתחו את הבוקר בקביעת מזוזה בגן פשוש ברחוב קפלנסקי, גן ששופץ והונגש. משם המשיכו לבי"ס אלימלך כנר שם נפתח השנה מסלול לימודים ייחודי, צומח (התחיל כעת בשכבת כיתות א'), ברוח החינוך המונטסורי. הצוות המשיך לבי"ס קפלן וכן לתיכון בן גוריון שם בירכו את המנהל החדש חגי קרקו. הצוות המשיך לשש שנתי יצחק שמיר שם הסתיימו העבודות לבניית בניין המינהלה החדש, ביקרו בבית ספר מעוף (חינוך מיוחד), המשיכו לישיבת אמית אלירז- בירכו את המנהל החדש עופר ארן, המשיכו לחטיבת ברנר, לבי"ס דעת מבינים, לבי"ס שובו, לבי"ס אמיר, לבי"ס נצח ולבי"ס אורנים.

ראש העיר רמי גרינברג אמר "אני באמת נרגש לפתוח היום את שנה"ל תשפ"א, ולראות את כל התלמידים והתלמידות חוזרים למסגרת לימודית, פדגוגית, ערכית. אין ספק שהלמידה השנה תהיה שונה ותשלב למידה מרחוק עם למידה פיזית בבתי הספר, ואנו עשינו מאמצים כבירים כדי להכשיר את בתי הספר והצוותים ללמידה מרחוק, להרחיב את ימי הלימוד במוסדות החינוך, איפשרנו לימודים במרחבים ציבוריים הסמוכים לבתי הספר ובנוסף ביצענו השנה שיפוצים ועבודות בהיקף של כ-50 מיליון שקלים. מערכת החינוך של פ"ת היא מהמובילות בארץ בשילוב הוראה חדשנית מרחוק, ויש לה שיתוף פעולה הדוק עם חברת מיקרוסופט ושימוש נרחב ב'ענן המיחשוב העירוני 365'. אני מודה לצוות מינהל החינוך ברשות ולכל צוותי ההנהלה וההוראה, על המאמצים הכבירים לקראת פתיחת שנת הלימודים ומאחל הצלחה בלימודים לכל התלמידים והתלמידות".

תזכורת:

בפתח תקוה  3,610 ילדי גן חובה, 3,631 תלמידים יתחילו השנה את לימודיהם בכיתה א', 2,899 תלמידים יתחילו את כיתה ז', ו-2370 תלמידים יתחילו את כיתת יב' בדרך לסיום לימודיהם במערכת החינוך (נתונים אלה כוללים רק את החינוך המ"מ והממ"ד). 

14,436 ילדים ילמדו בגני הילדים. 28,269 תלמידים ילמדו בבתי הספר היסודיים, 19,353 תלמידים בבתי הספר העל יסודיים, ובחינוך המיוחד כ-3,700 תלמידים. מספרים אלה כוללים את התורני, החרדי והמוכש"ר.

בעיר קיימים מאות מבני חינוך, ביניהם 467  גני ילדים (כולל חינוך מיוחד והמוכש"ר), 60 בתי ספר יסודיים (כולל חרדי והמוכש"ר), 11 חטיבות ביניים מ"מ, 5 תיכונים ממלכתיים, 7 שש-שנתי ז'-יב' ממ"ד ו- 3 תיכונים טכנולוגיים, 22 בתי"ס על יסודיים לחינוך החרדי והמוכש"ר, כל זאת בנוסף ל-15 בתי ספר של החינוך המיוחד (כולל חרדי והמוכש"ר).

מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
עשו לנו לייק
עקבו אחרינו
הירשמו לניוזלטר
דילוג לתוכן