הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

תרבות

ההרכב פרפקט סימפל עם אלבום הבכורה – "OF FUTURE AND PAST"

צילום: אלון שם טוב

זהו כר פוריה לכתיבה והשראה. החזרה לארץ השפיעה קשה על זיו, אשר רק רצה לחזור אחורה בזמן. אך עם הזמן קיבל את המציאות וחזר לשורשיו בפתח תקווה. משפחתו של זיו ותיקה בפתח תקווה. מכבסת הקיטור של תמרי הייתה שם דבר. סב רבא שלו נטע את האקליפטוס הלימוני המפורסם ברחוב שפירא, סב רבא אחר היה בעל הפסנתר מסיינה המפורסם. אביו היה יושב ראש הפועל פתח תקווה בכדורגל בתקופת הזוהר שלה (89-90).

כאמור, זיו החל לכתוב את המוסיקה של פרפקט סימפל עוד באוסטריה (לכן את המילה "פרפקט" הם רושמים עם K – כמו בגרמנית) ועם החזרה לארץ הכתיבה צברה תאוצה. זיו חבר לשנים מחבריו אי שם בשנת 2014, קרן ניצן על הבאס ומאיר מזרחי בשירה, והפרוייקט לאט לאט צבר עור וגידים. לאחר קשיים במציאת מתופף ההרכב לאט לאט התמוסס.  במהלך השנים זיו ניסה להחיות את הפרוייקט אך ללא הצלחה. בינתיים כתב זיו את אלבום הסולו של My Promised Land, אלבום קונספט המוקדש לארץ ישראל. האלבום, אפוא, היה בשלבים מתקדמים בפרס הגראמי היוקרתי. בשנת 2018 ראה זיו מודעה של המתופף לישי מלכי בפייסבוק והחיבור היה מידי. לישי הביא את חברו הבסיסיט, אושר חזקיהו. חברתם של האחרונים, הזמרת נוי אמגר, הצטרפה להרכב.

לאחר עבודה ממושכת הלהקה התגבשה והייתה לפני הקלטת הEP. ברגעים אחרונים לפני ההקלטות, החליטה נוי לפרוש ולאחר חיפושים ארוכים אחרי זמרת – רוני יונש נכנסה לנעליה. רוני היא היחידה בלהקה שאינה מפתח תקווה. רוני, בוגרת רימון,  גדלה בארצות הברית, דבר אשר הקנה יתרון לשירי הלהקה הכתובים באנגלית .החיבור בין חברי הלהקה היה מושלם. אלבום הEP הוקלט ומתוכו שחוררו 2 סינגלים יפיפיהם אשר מנוגנים אין ספור פעמים בתחנות הרדיו השונות.

פרפקט סימפל, שרים רוק פופ אלטרנטיבי באנגלית עם שירים קצביים, קליטים ומלאי רגש. הם חורשים את הארץ בהופעות, עובדים על חומרים חדשים וצוברים קהל מעריצים רב. הם שואפים קדימה ורוצים להמשיך ולהפיץ את שיריהם. השירים כתובים יפה, פשוטים וקלילים עם השירה האינסופית של רוני, שגם מנגנת על קלידים במידת הצורך, תפקידי הגיטרה הקליטים והמתוחכמים של זיו, חטיבת הקצב של אושר ולישי על הבאס והתופים ועם הפקה תוצרת חוץ – זהו הרכב ששווה מאד לעקוב אחריו. אני בטוח שנמשיך לשמוע מהם עוד רבות בעתיד הקרוב והרחוק.

צילום: אלון שם טוב 

 
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
עשו לנו לייק
עקבו אחרינו
הירשמו לניוזלטר
דילוג לתוכן