הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

עירייה

עיריית פתח תקווה אימצה את תכנית ברית ערים של פורום ה-15 ומיישמת אותה

ראש העיר רמי גרינברג – העומד בראש הוועדה אמר "שמנו לנו למטרה לעמוד בשורה אחת עם הערים המובילות בעולם בתחום של קיימות והתמודדות עם המשבר האקלים. הקמנו ארבעה צוותי עבודה המקדמים פרויקטים בתחומים השונים ואנו נוקטים בשורה של צעדים אופרטיביים כדי לחסוך באנרגיות, להתייעל, להפחית את זיהום האוויר ולקדם את נושא המיחזור לא רק באופן מעשי בשטח אלא גם באמצעות אכיפה, הסברה וחינוך".

ארבעה צוותי עבודה הוקמו לקידום הנושאים השונים:

  • צוות אנרגיה ותשתיות
  • צוות חינוך, קהילה והפחתת פסולת
  • צוות מרחב ציבורי ושצ"פ
  • צוות להתנהלות פנים ארגונית

 

כל הצוותים התכנסו במהלך השנה וקידמו את התחומים שבאחריותם. בין היתר, קידם צוות אנרגיה ותשתיות באופן משמעותי את נושא התחבורה הציבורית בעיר, נוספו כ-100 תחנות אוטובוס והורחבה הפריסה במטרה ליצור מערכת תחבורתית יעילה ונוחה לתושבי העיר וזאת על מנת להגביר את השימוש בתחבורה הציבורית. הותקנו כ-150 לוחות דיגיטליים בתחנות האוטובוס, הופעלו שני מסופי תחבורה חדשים (ארנס ואבנת), שודרגו התחנות והצוות המקצועי נמצא בקשר ישיר עם הציבור, קשוב לבקשות ולצרכים ובוחן כל העת הצעות לשיפור.

צוות חינוך, קהילה והפחתת פסולת פעל גם הוא לקידום תחנת המעבר אשר נפתחה בשבוע שעבר, תחנת מעבר משוכללת ומתקדמת שנבנתה בעלות של 50 מיליון ₪. תחנת המעבר החדשה תאפשר מיחזור מהיר ויעיל יותר וכמובן תפחית את הפצת הריחות, מאחר והמבנה סגור.  הצוות גם פעל לשדרוג המרחב הציבורי, גיבוש תכניות אומנותיות ויצירתיות ברחבי העיר בכלל ובמרכז העיר בפרט. לציין כי תכניות הכוללות פעילויות חינוך בבתי הספר ימתינו לחזרה לשגרת הלימודים במוסדות החינוך.

צוות המרחב הציבורי והשצ"פ פועל לשיקום המרחב העירוני, לרבות שיקום מרכזים מסחריים (כדוגמת המרכז בצלח שלום ששודרג ושופץ), וצוות להתנהלות פנים ארגונית קידם התקנת חסכמים, הצבת פחי מיחזור, צמצום השימוש בנייר להדפסה ועוד, כל זאת במקביל לפעולות שביצעה העירייה להחלפת התאורה ברחובות העיר ובמוסדות החינוך לתאורת לד החסכונית יותר, החלפת מזגנים במוסדות החינוך למזגנים חדישים וחסכוניים יותר בחשמל, התקנת תאים פוטו וולטאים על גגות מבני ציבור, הצבת עמדות הטענה לרכבים חשמליים בשיתוף חלפ"ת ועוד.

מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
עשו לנו לייק
עקבו אחרינו
הירשמו לניוזלטר
דילוג לתוכן