חינוך

המלצות של ספרים לחגים

1. קומיקס- "אוטיסטה 2" מאת דניאל עמית בהוצאת "מיקה".

דניאל גיבורו ויוצרו של הספר, הוא בן 21, קומיקסאי, מוזיקאי ואוטיסט גאה, באמצעות ציורי קומיקס הוא ממחיש בהומור מתובל בעוקצנות, סצנות מחייו כאוטיסט. בספר נאלץ דניאל להתמודד עם שדים מעברו, התקפי חרדה, ואימא עקשנית שלא בוחלת באמצעי בכדי להביך אותו. הוא מתאר איך אוטיסטים מתמודדים עם אוכל גרוע במסעדה? איך אוטיסטים מתמודדים עם שחייה בקבוצה? ואיך זה שאוטיסט, גיי וטרנסג'נדר מתאמנים בחדר כושר בלי שזה נשמע כמו התחלה של בדיחה?  ב"אוטיסטה 2" דניאל לומד להשלים עם מי שהוא, על החולשות והיתרונות הרבים. למרות שהספר עשוי לסייע לאנשים עם אוטיזם, כל אחד יכול להזדהות עם החוויה, עם הבדידות, עם שמחת החיים ועם ההומור שמלווה את הספר. "אוהבים להציג אותי כסיפור הצלחה, אך זה יותר מזה, זה היה ועדיין מסע ויעד להצלחה. הפכתי למוזיקאי, קומיקסאי, מאייר, צלם ובין האוטיסטים הראשונים במדינה ששילבו אותם בכיתות רגילות. אלה הישגים מאוד משמעותיים", מסכם דניאל עמית.

מחיר לצרכן 84 ₪.  להשיג בחנויות הספרים  או בחנויות הספרים המקוונות ברשת.

 

 

2. "העצב שרצה אהבה" מאת אלה ויינטראוב – בהוצאת "אדמונית". 

ספר קסום המתאר את חייהם של משפחת ה"רגשות", דמויות הרגשות השונות ממחישות את חיי בדומה לילדים, ובסוף היום הם חוזרים לביתם וחולקים זה עם זה את חוויותיהם. באחד הימים העצב מגיע לבית המשפחה, ומסרב לחלוק את יומו עם הרגשות האחרים ונכנס לחדרו. כשבני המשפחה ניגשים לברר מה קרה, הוא מספר להם שאינו אוהב להיות עצמו והוא מבקש להיות רגש אחר. בני משפחתו מחליטים לסייע לו ועד שימצאו פתרון הוא יוצא לטייל. בטיול הוא נתקל בילד עצוב שמסרב לקבלו, כשהילד לומד מחברתו שגם לעצב יש מקום, העצב מרגיש שייך ומתמקם בתוכו. הילד מכיר בעצב ומתמודד עמו ושניהם מרגישים יותר טוב והעצב יכול לעזוב ולשוב לביתו. העצב ובני משפחתו מבינים יחד שאת התובנה של העצב כדאי ואפשר ללמד אחרים. הספר כתוב בחרוזים ומתאים לקריאה משותפת עם ילדים בגילאי הגן. יכול לשמש בסיס לשיחה עם הילדים על הרגשות השונים.

מחיר לצרכן 68 ₪. להשיג בכל חנויות הספרים וכן באתר המחברת

3. הידעתם? טריוויה לכל המשפחה מאת סם סמית וסיימון טדהופ – בהוצאת דני ספרים.

האם האנטיביוטיקה עוזרת לגוף להילחם בווירוסים? מהו מקצועו של הגיבור הקולנועי אינדיאנה ג'ונס? מה גדול יותר חיידק או וירוס? איזה יצור מנסים פו הדב וחזרזיר ללכוד בבור עמוק בעזרת צנצנת דבש? 

ספר חידות נהדר, המלא עד גדותיו בשאלות על בעלי חיים, ממציאים, מוזיקה, ספורט, מדינות בעולם, דינוזאורים, החלל ועוד נושאים מרתקים ומגוונים. אתם מוזמנים להשחיז את מוחכם ולבחון את עצמכם ואת כל בני המשפחה. 

מחיר לצרכן 78 ₪. מנוקד. להשיג בכל חנויות הספרים ובחנות המקוונת של ההוצאה: www.siman-kria.co.il

4. "לשחרר את אבא" מאת דורון ארז – בהוצאת "ספריית דורון עפרון" לגילאי 2- 7.

סיפור אקטואלי על אבות עובדים שהפכו לעבדים במאה העשרים ואחת. הספר מוקדש לכל ההורים שעובדים קשה והרבה שעות ולא רוצים להפסיד את הקשר עם הילדים שלהם. אבא של איתי גיבור העלילה חוזר מהעבודה לאחר שבנו כבר נרדם. איתי, ילד בעל דמיון מפותח, יודע שאבא אוהב אותו מאוד, ולכן מחליט שאבא לא נשאר מרצונו בעבודה עד שעה מאוחרת. הוא מחליט שיש מפלצת שלא נותנת לו לחזור בזמן והוא יוצא לשחרר את אבא מהמפלצת. אם אביר יכול להציל נסיכה ממפלצת איומה, למה שהוא לא יהיה האביר שיציל את אביו מידי מפלצת העבודה?! המגדל שבו לכודה הנסיכה באגדות הופך בסיפור ל"מגדל זכוכית", אחד מאותם מגדלים מוכרים לנו בנוף התל-אביבי. איתי מחליט להציל את אביו, רותם גם את אימו ויחד הם עולים על הדרקון ומגיעים לעבודה של אבא. בהומור ובדרך מקורית,. הקוראים הקטנים ייהנו וההורים יפיקו ממנו את הלקח שחבוי בין השורות.

מחיר לצרכן 79 ₪. להשיג בכל חנויות הספרים וכן באתר המחבר www.doronerez.org.il

5. "נעמה אוהבת לדמיין" מאת דליה בר-אל – בהוצאת הספרים "אוריון" לגילאי 8-3.

סיפור קסום על יום אחד בחייה של נעמה, ילדה שאוהבת לדמיין. בעזרת הדמיון נעמה הופכת לנסיכה בארמון ולגיבורה שמנצחת מפלצות. הדמיון עוזר לה לראות פיות על עננים, להבחין בחיוכים של הכלבים ברחוב, לצייר שמש שמתפרקת לכוכבים, לשחק עם חברים בארגז חול שהופך לים, לראות גמדים בתוך בועות סבון, ועוד ועוד. זהו ספר שיתחבב על בני כל הגילים ויעודד אותם ללכת בעקבות דמיונם. כוח הדמיון הוא אחד הכוחות החזקים ביותר אצל ילדים, הוא מסייע להם בלמידה האינסופית כשהם מפענחים ומפרשים את העולם סביבם ורוכשים ארגז כלים, שילווה אותם בבגרותם. 

מחיר לצרכן 48 ש"ח, מנוקד. להשיג בכל חנויות הספרים ובחנות ההוצאה www.orion-books.co.il

מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
עשו לנו לייק
עקבו אחרינו
הירשמו לניוזלטר
דילוג לתוכן