הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות

ראש העיר הציג את התנגדות העירייה לתכנון המוצע לכביש 40 החדש ותוכנית סרקין

בפתח הדיון הדגיש ראש העיר את החשיבות ביצירת קישוריות לכביש 40 דרך רחוב חזן וכן שמירה על קישוריות בין מזרח ומערב העיר. החיבור המקורי המתוכנן לעבור בקרבה לרחוב השופר ולבטל את חזן – יפגע בשטחים ציבורים, באנדרטת אסון המסוקים ובאיכות חיי התושבים באזור. ועל כן, יש לקבל את התכנון של העירייה בנוגע לצומת חזן ולא לאפשר חיבור דרך רחוב השופר.

בנוגע לשבילי הולכי הרגל אשר יקשרו בין מערב למזרח העיר, העירייה מבקשת לקדם תיכנון שלא יפגע בתושבים הגרים באזור הגשרים, למנוע פיתולים ולהוסיף גשר נוסף באזור רחוב גלוסקא אשר יבטיח את בטיחות עוברי הדרך והמגיעים לבית הספר עמיטל. ראש העיר הדגיש כי גשרי הולכי הרגל תומכים במדיניות הרשות אשר מבקשת לצמצם את השימוש ברכב הפרטי ולעודד שימוש בתחבורת המונים או רכיבה על אופניים וכיוצא בזה.

ראש העיר דרש להוסיף גשר נוסף על השלושה המתוכננים, כך שיהיו 4 גשרי הולכי רגל ברחובות: שלמה, רות, הושע וגלוסקא. בהקשר זה, ראש העיר דרש לשמור על החיבור מרחוב הושע ורחוב שלמה לכיוון דרום.

העירייה מבקשת לצור דרך נוספת על שטח הפארק בסמוך ליוספטל אשר יאפשר קישוריות רגלית ועם רכב נוספת בין מזרח ומערב.

בנוגע לקירוי המתוכנן מול שכונת יוספטל, העירייה מבקשת לשמר את הפארק המתוכנן על גבי הקירוי. מדובר בפארק נצרך מאוד שיקשר בין שכונות יוספטל ודדו למערב העיר. על כן מבוקש לצמצם את הפתחים שיהיו על חשבון הפארק ויפגעו בו. יש לדאוג להרחיב את שטח הפארק ולא לצמצם אותו. בנוגע לשיקוע המתוכנן מצפון לצומת חזן, מבוקש לצור קירוי בסמוך לבתים ברחוב השופר כדי למנוע פגיעה באיכות חיי התושבים הגרים בסמוך.

בנוגע לחורשת דדו, העירייה דורשת לקדם מנהרת תשתיות אשר תצמצם בצורה משמעותית את הפגיעה בשדרת העצים הוותיקה ותאפשר לה להמשיך להתקיים. מדובר בחורשה פעילה וחשוב לשמר אותה על אף העלויות הכספיות שכרוכות בהקמת מנהרת תשתיות.

ראש העיר גם דרש ששטחי ההתארגנות של ביצוע הכביש יוקמו בתיאום עם העירייה תוך צמצום הפגיעה בשטחים הציבוריים ובשטחים הירוקים. כמו כן, ביקש ראש העיר שההתארגנות לא תהיה בסמיכות לבתי התושבים. ראש העיר הדגיש את החשיבות בשיתוף הועדה המקומית וגורמי המקצוע ברשות לאורך הבנייה והתכנון הסופי "אנחנו בעירייה מכירים את השטח ומכירים הכי טוב את צרכי התושבים ואיך ניתן למנוע את הפגיעה באיכות חייהם ולכן יש לתאם איתנו את כל התוכניות ולא לתכנן מעל הראש שלנו."

כמו כן ראש העיר העלה את נושא מפגעי הרעש ודרש שפתיחת הכביש תהיה לאחר הקמת המיגונים האקוסטיים וביצוע האספלט השקט.

בסיכום הדברים, פנה ראש העיר בנימה אישית לחוקר ואמר "אני מבקש לא להתעלם מהבקשות שלנו כי מדובר בנושאים חיוניים לעשרות אלפי תושבים. נושאים שיהיו רלוונטיים הרבה מאוד שנים קדימה וחשוב לקבל את הדרישות שלנו וליישם אותם בתכנון לפני הביצוע."

מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
עשו לנו לייק
עקבו אחרינו
הירשמו לניוזלטר
דילוג לתוכן