הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות

ליל כל השכנים באם המושבות הוותיקה

שירי, מאיפה הרעיון המדהים הגיע?

פורים הוא החג שאני הכי אוהבת ויש לנו את השכונה הכי מגניבה אז אחרי שנתיים שלא כ"כ התאפשר לחגוג אותו החלטתי שהשנה אנחנו הולכים על משהו קצת אחר ושונה – ליל כל השכנים.
הרעיון מבוסס על הלואין שחוגגים בארצות הברית אבל מחובר מאוד למנהג של משלוחי מנות ולתהלוכות שיש בפורים ובעיקר על גיבוש שכונתי כיפי שבו אנשים פותחים את הבתים וילדים עוברים בקבוצות בין הבתים השונים.

איך מוציאים רעיון כזה לפועל?
החלטתי שאנחנו חוגגים ובגדול ועושים לילדים אירוע שכונתי שבו הם עוברים מחופשים בין הבתים בשכונה, צועקים "ממתק או ברדק" ומקבלים ממתקים
התחלתי בקטן, מהודעה בקבוצות של הוועד ובבית הספר ולאט לאט הצטרפו עוד אנשים כשבסוף הגענו לכמעט מאה בתים ו-200 ילדים !!!
הכנו מפות עם סימונים של כל הבתים בשכונה שמשתתפים, הכנו שלטים שיתלו שיציינו שהבית משתתף ובעיקר קנינו מלא מלא מלא ממתקים.
בשלב מסוים בקבוצת וואטאספ שלנו חשבנו שלא נשארו יותר ממתקים ברחבי פתח תקווה כי כולם העלו תמונות של הממתקים שהם קנו.

נראה שכולם נהנו מאוד
ביום עצמו ההתרגשות הייתה מטורפת, הבתים התכוננו עם עמדות של ממתקים וברגע שיצאנו לדרך היה פשוט מדהים לראות עדרים של ילדים שועטים ברחובות, מחופשים, עם דליים או סלסלאות של ממתקים, עם מפות בידיים עוברים מבית לבית וצועקים חג שמח ומתקבלים בשמחה
זו בוודאות הולכת להיות מסורת בשכונה בשנים הבאות ואני לא בטוחה מי נהנה יותר – המבוגרים או הילדים, היתרון הענקי של אם המושבות זה הלב של האנשים בשכונה והיה פשוט כיף לראות את ההירתמות השכונתית, את רוחב הלב של אנשים שקנו ממתקים למאה ילדים ואת הזרימה והאווירה המשגעת שהייתה.
עם רעיון מדהים כזה אני בטוח שאת כבר מתכננת את הארוע הבא
הדבר הבא שאני רוצה להרים בשכונה זה קמפינג שכונתי 🙂 אפשר או בגן הנופלים או בגינת הנגנים, עושים את זה בשכונת למד בתל אביב (בשיתוף העירייה) וזה אירוע מהמם.

מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
עשו לנו לייק
עקבו אחרינו
הירשמו לניוזלטר
דילוג לתוכן