הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

עירייה

פיצל דירה ל-7 יחידות ונקנס ב-70 אלף ש"ח

במסגרת מאבק העירייה בתופעת פיצולי הדירות במרכז העיר, אשר מסכנת את השוהים בדירות ואף מעכבת הליכי התחדשות, בית המשפט לעניינים מקומיים בפ"ת הטיל קנס על סך 70 אלף ₪ לנאשם שפיצל את הנכס שבבעלותו ל-7 יחידות.

התביעה העירונית בלשכה המשפטית, באמצעות עו"ד רעות תורג'מן, הגישה כתב אישום בנדון אשר ייחס לנאשם עבירה של הפרת צו שיפוטי וכן שימוש אסור במספר יחידות דיור נפרדות ועצמאיות, ובניגוד לתכנית החלה על המקרקעין לפיה השימוש המותר הינו לאזור מלאכה, בניגוד לחוק התכנון והבניה.

הנאשם עתר באמצעות בא כוחו לקנס מופחת בנסיבות שונות ולמרות זאת, בית משפט קיבל את עמדת התביעה אשר גיבשה עם הסניגור הסדר טיעון, במסגרתו הנאשם הורשע בביצוע העבירות, נגזר עליו תשלום של קנס כספי על סך 70,000 ₪ ואף הוטל עליו צו להפסקת השימוש האסור. עוד הטיל בית משפט על הנאשם התחייבות כספית בסך של 90,000 ₪ שלא לעבור על הוראות חוק התכנון והבניה במשך שנתיים ומאסר על תנאי לתקופה של 30 יום, במשך שנתיים.

ראש העיר רמי גרינברג "פיצולי הדירות והחיבורים הפרוביזורים שנעשים באופן פיראטי ובניגוד לחוק, מסכנים את הדיירים הגרים בדירות ואף את שאר דיירי הבניין. אנחנו לא מתפשרים על איכות חיי התושבים ופועלים באופן מוגבר כנגד התופעה המסוכנת. עיריית פתח תקוה תמשיך לאכוף נושאים חשובים אלו, בעיקר למען ביטחונם ורווחתם של תושבי העיר וכן לטובת השמירה על הסדר הציבורי. אני מודה ללשכה המשפטית בעירייה ולעובדי האגף לפיקוח על הבניה על העבודה היסודית והמקצועית."

קרדיט דוברות

מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
עשו לנו לייק
עקבו אחרינו
הירשמו לניוזלטר
דילוג לתוכן