הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

עירייה

עיריית פתח תקוה ערכה טקס קריאת שם בחורשה לזכר הנספים באסון הכרמל

אמש (6.4) התקיים טקס קריאת שם לחורשה בשכונת נווה עוז, לזכר הנספים באסון הכרמל. הטקס נערך במעמד ראש העיר רמי גרינברג, ח"כ ניר ברקת, ח"כ לשעבר הגב' נאווה בוקר, אלמנתו של תת ניצב ליאור בוקר שניספה באסון, גונדר משנה אריאלה כליף ראש מחלקת פרט בשב"ס, טפסר משנה אלון שבתאי מפקד תחנה אזורית פ"ת כבאות והצלה, רפ"ק יניב קראוס נציג משטרת ישראל, בני משפחה ואורחים.

עיריית פתח תקוה בחרה להנציח את זכרם שלה נספים באסון הכרמל הנורא דווקא בחורשת עצים זו, ברח' יפה נוף, המסמלת את השורשיות, והקשר של האדם, העץ והאדמה.

ראש העיר פ"ת רמי גרינברג אמר "השריפה שפרצה בכרמל הייתה השרפה הגדולה והחמורה ביותר בתולדות מדינת ישראל. אסון כבד שגבה את חייהם של 44 בני אדם אמיצים וגיבורים. גם כיום 11 שנה לאחר האסון הכבד אנו מבקשים להנציח את הנספים ולהוכיח בכך שאנו זוכרים, לא שוכחים, ולעולם לא נשכח את גבורתם ואת מאמציהם לכבות את השריפה העצומה שאיימה לפגוע בישובים סביב ואף כילתה את חלקם. הנצחת הנספים בחורשה זו מסמלת עבורנו את הקשר הישראלי הכה שורשי לאדמה, לקיום שלנו כאן בארץ ישראל ולהמשכיות."

צדוק בן משה סגן ראש העיר: "השרפה בכרמל מהווה את אחד האסונות הכבדים שידענו, תוך כדי האסון גילינו שמדינת ישראל אינה ערוכה לטיפול באירוע כזה וספגנו אובדן כבד.
יהיה זה עבורנו דגל אדום להיערכות מוקדמת גם למצבי חרום ואירועי קצה כמו מלחמה כוללת מול אויבנו, ירי טילים ומלחמת אזרחים בו זמנית אליה אנו בהחלט לא ערוכים"

ביום חמישי כ"ה בכסלו, א' חנוכה תשע"א 2 בדצמבר 2010 פרצה שריפת יער בהר הכרמל שכונתה ברבות הזמן "אסון הכרמל" – השרפה הגדולה והחמורה ביותר בתולדות מדינת ישראל.

בשריפה זו נספו ארבעים וארבעה בני אדם, שלושים ושבעה מהם צוערי קורס קציני שירות בתי הסוהר ומפקדי הקורס, שנשלחו לפנות אסירים מכלא "דמון" והאוטובוס בו ישבו נשרף,

נהג האוטובוס שהוביל אותם, שלושה כבאים, שלושה קציני משטרה ונער מתנדב נספו באסון הכבד. שריפה נוראית זו כילתה יער, חורש ובתי מגורים בשטח נרחב בפארק הכרמל והיישובים סביבו. רק בחלוף שלושה ימים לאחר עבודה מאומצת של "לוחמי האש" שכחה האש.

קרדיט: דוברות העירייה

מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
עשו לנו לייק
עקבו אחרינו
הירשמו לניוזלטר
דילוג לתוכן