הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

עירייה

בשורת צו הארנונה לשנת 2023

ממשיכים לחשוב על ציבור התושבים ולכן ראש העיר החליט להפחית את הארנונה למגורים ב- 1.37% וכך למנוע את עליית הארנונה שהייתה מתוכננת לאור עליית המדד שנקבע ע"י המדינה.

במסגרת מדיניות ראש העיר רמי גרינברג, בשנים האחרונות העירייה מבצעת התייעלות פנים ארגונית וכן שונה סדר העדיפויות העירוני- כך, שבשנים האחרונות החלה העירייה להפנות את המשאבים לטובת צרכי התושבים בצורה משמעותית מאד שמורגשת בכל פינה בעיר.

כיום, לאור התנהלות כלכלית מצוינת של העירייה שקיבלה תשבחות מכלכלנים, הרשות סיימה את שנות הקורונה באופן מאוזן וגם השירות לתושב עלה בכל הפרמטרים.

בהמשך לכך, ראש העיר רמי גרינברג ערך בשבועות האחרונים מספר ישיבות עם גורמי המקצוע באגף ההכנסות במטרה להמשיך את המגמה גם בשנת 2023 ולמנוע את עליית הארנונה.

בנוסף לאמור עוד בשורה חשובה: עיריית פתח תקוה תתקן גם את הפערים החישוביים שנעשו בקדנציות קודמות ותחזיר לציבור בסוף שנת 2022 כ-15 מיליון ₪ שיתורגמו למאות שקלים בכל חשבון בית אב.

לגבי הארנונה לשנת 23 הוחלט כאמור כי העירייה תפחית הארנונה ב- 1.37% וכך תמנע עלייה, ותשלום הארנונה לתושבים לא יעלה בעקבות עליית המדד.

יצויין כי המדד צפוי לעלות בסוף 2022 במדינה בכ- 4% ועל אף שמדובר בעלייה משמעותית שהרשות סופגת, ראש העיר החליט לבטל את העלייה של המדד האוטומטי. בתוך כך, חשבון הארנונה של ינואר 2023 צפוי להיות נמוך מחשבון – דצמבר 2022.

בהמשך לאמור לעיל, העירייה תפעל מול משרד הפנים כדי שיאשר את המהלך כמתבקש. צו הארנונה יובא לאישור המועצה בהתאם להוראות החוק בסוף חודש יוני.

ראש העיר רמי גרינברג "לאור העובדה כי בשנים האחרונות העירייה החלה בתהליך התייעלות משמעותי, הצלחנו בשנים האחרונות לא להעלות את תשלום הארנונה ובשנת 2023 העלייה האוטומטית תבוטל לחלוטין למגורים. לחילופין, כפי שניתן לראות בתקציב העירייה ואף בשטח, אנחנו מעצימים את השירותים לתושב ומקדמים פרוייקטים בכל השכונות בסדר גודל של מיליוני שקלים. יותר מבני ציבור, יותר פארקים חדשים ויותר איכות חיים. נמשיך לנהוג באחריות בקופה הציבורית ונמשיך בחידוש העיר למען התושבים והתושבות היקרים."

מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
עשו לנו לייק
עקבו אחרינו
הירשמו לניוזלטר
דילוג לתוכן