הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

עירייה

פרוייקט קולנוע היכל פתח תקוה יוצג בכנס בינלאומי לעירוניות

פרויקט קולנוע היכל המקודם ע"י מינהל ההנדסה בעיריית פתח תקוה, זר נתנאל אחזקות, ומשרד פיק אדריכלים – נבחר ע"י נציגי המדינה להצגה בכנס הבינלאומי לעירוניות WUF – World Urban Forum שיתקיים בסוף חודש יוני בקטוביץ' פולין.

הפורום העולמי לעירוניות (WUF – World Urban Forum) הוא הכינוס המרכזי בעולם בנושאי עירוניות. הפורום מאורגן על ידי סוכנות האו"ם לערים והתיישבויות (UN HABITAT) ונערך כל שנתיים, בהשתתפות נציגי ממשלות, שלטון מקומי, אנשי אקדמיה, ארגוני חברה אזרחית, מנהיגים קהילתיים ואנשי מקצוע. הפרוייקט שנבחר מבקש להציג את החדשנות הישראלית בהתמודדות עם אתגרי התכנון הרלוונטיים למדינת ישראל. הפרויקט נבחר על ידי ועדת היגוי בין משרדית הכוללת נציגים ממשרד הבינוי והשיכון, הרשות להתחדשות עירונית, משרד ירושלים ומורשת ומינהל התכנון.

מתחם קולנוע ההיכל, נמצא במרכז העיר פ"ת באזור הבילויים ההיסטורי של מרכז העיר שבקרבתו ישנם מספר מבנים היסטוריים משמעותיים המגוללים את הסיפור ההתיישבות בעיר. המתחם ממוקם על ציר שדרת מרכז העיר המתחדש בין רחובות ההסתדרות, חיים עוזר ונורדאו בסמוך לתחנת מטרו עתידית. כמו כן, המתחם הינו משמעותי ביכולתו להוות מוקד להתחדשות עירונית בעיר בשל מיקומו, משמעותו ההיסטורית, המגוון הפרוגרמתי שלו, הכנסת אוכלוסייה חדשה לעיר והקצאת ריאה ירוקה למרכז העיר.

מבנה הקולנוע ההיסטורי תוכנן על ידי האדריכל אריאל שרון, ושימש כאולם קולנוע ואולם כנסים לאירועים רשמיים. לימים יהפוך למבנה ציבור תרבותי פעיל. על פי התכנית, שאותה ערכו משרד פיק אדריכלים, יוקם שטח ציבורי פתוח של כ-1.2 דונם שיהווה אתר לפנאי ונופש לרווחת התושבים ויאפשר מעבר חופשי וחיבור בין הרחובות הסובבים את הקולנוע. כמו כן, מתוכנן פינוי-בינוי של מבנה מגורים בן 3 קומות שיוחלף במגדל חדש בן 30 קומות. המבנה יהווה נקודת ציון במרכז העיר בעיצובו ובנוכחותו. קומת הקרקע והקומה הראשונה של המגדל הוקצו לשימוש הציבור, כך שכל קומת המסד במתחם תהיה לטובת הכלל ולשימושם של תושבי העיר. התכנית למתחם נמצאת כעת על שולחן הדיונים של הוועדה המחוזית לתכנון ובניה מרכז, ולאחר אישורה ניתן יהיה להוציא אותה לפועל.

ראש העיר פתח תקוה רמי גרינברג: "יש לנו פינה חמה לקולנוע היכל המיתולוגי שהיה אבן שואבת לחובבי התרבות והפנאי מהאזור וכן מקום שבו נשא ראש הממשלה הראשון, דוד בן גוריון, הרצאות לפועלי הסביבה והמחוז. מדובר במתחם תרבותי שהיה שוקק חיים והיום, אחרי עשרות שנים של הזנחה, אנחנו פועלים כדי לחדש אותו ולהחזיר עטרה ליושנה. אנו פועלים לפיתוח אורבני חדשני הרואה את היזמות התרבותית כהזדמנות ליצירת סביבה שוקקת ותוססת ונועדה לאפשר שימוש לתועלת הציבור במבנה עבור מגוון קהלים לאורך כל שעות היממה. אני שמח שהתכנון המקודם מקבל את הבולטות הראויה לו גם ברמה הבינלאומית ומודה למהנדס העיר איציק אוז'לבו ולכלל עובדי מינהל ההנדסה על קידום הפרויקט החשוב."

קרדיט הדמיות: פיק אדריכלים

מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
עשו לנו לייק
עקבו אחרינו
הירשמו לניוזלטר
דילוג לתוכן