הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

תרבות

הקובייה ההונגרית שלי – סדנה לילדים

בכפר גנים יש סדנה חווייתית שהופכת כל ילד לגאון – סדנת פתרון קובייה הונגרית. בשבעה שעורים כך מבטיח תמיר כורם מנחה הסדנה, יפתור כל משתתף את החידה בפחות משלוש דקות.

אי שם בתחילת שנות השמונים, הגיעה הקובייה ההונגרית לישראל. כמו רוב הילדים, גם אני התלהבתי מאד ורציתי כזאת לעצמי. אחרי מסע שכנועים כבשתי פסגה ראשונה ושכנעתי את אבי ז"ל. אני זוכר את הרגע החגיגי הזה שהלכנו יחד לחנות, שם הוצעו למכירה שני סוגי קוביות: האחת פשוטה, רגילה וזולה והשנייה מהירה ויקרה יותר. אבי שהיה ניצול שואה, יתום מגיל 8, תמיד הקפיד לקנות כל דבר בזול. הכי זול שאפשר. אך באותו יום חגיגי הוא הפתיע אותי והסכים לקנות לי את הקובייה היקרה , כנראה שהוא הרגיש שיש לי תשוקה מיוחדת לקובייה הזאת. מאותו היום, לא עזבתי את הקובייה ההונגרית זמן רב.

 

לפני כמה שנים, ביקשו ממני הבנות שלי שאלמד אותן לפתור את הקובייה ההונגרית ולהפתעתי, למרות שלא נגעתי בְּקובייה עשרות שנים, זכרתי את הרוב. המגע עם הקובייה החזיר לי את התשוקה ללמידה והעמקתי את שיטות הפתרון. אחרי שהעברתי את הידע לבנותיי, החלטתי לעלות שלב אחד למעלה. הרי אין טעם בידע שלנו, אם אנחנו לא מעבירים אותו הלאה. ופתחתי סדנאות לפתרון קובייה הונגרית,

בדרך גיליתי שלימוד פתרון הקובייה משפר את הזיכרון, את הריכוז ואת יכולות הלמידה וגם מפתח מוטוריקה עדינה וחוץ מזה, זה פשוט כיף ולאחר מכן, אפשר להשוויץ לכל הדודים שהילדים הם גאונים.

תמיר כורם, תושב כפר גנים מנחה סדנה לפתרון הַקֻּבִּיָּה הַהוּנְגָּרִית, מלמד איך לפתור את הקובייה ההונגרית מההתחלה ועד הסוף. בתום שבעת מפגשי הסדנה, המשתתפים יפתרו את הקובייה תוך דקה וחצי עד שתיים וחצי דקות. הסדנה מהנה אך דורשת ריכוז והקשבה בזמן השיעור וכן תרגול בבית, היא מיועדת רק לרציניים המתמידים ורק לכאלה שבאמת רוצים.

שני תנאים להשתתפות בסדנה:

  • לדעת לקרוא,
  • לדעת את ההבדל בין עם כיוון השעון לנגד כיוון השעון.

הסדנה מתאימה לגילאי 8-99, וכן קבוצה משולבת של הורים וילדים (זמן איכות נהדר עם הילדים).

לפרטים נוספים על הסדנה: תמיר כורם 054-420-1588

מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
עשו לנו לייק
עקבו אחרינו
הירשמו לניוזלטר
דילוג לתוכן