הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

בריאות

הקשר בין אחריות אישית לאיכות חיים

השנה החדשה מזמנת לנו הזדמנות לחשבון נפש, אז אם אתם שואלים את עצמכם שוב ושוב: מה איתי? איך זה שלא הספקתי את מה שרציתי? מה עשיתי למען עצמי? איפה אני בכל הסרט הזה שנקרא "החיים שלי"? הכתבה של ורד מזרחי בדיוק עבורכם

אם אתם שואלים זה מעולה, זה אומר שאתם "ערים" ויכול להיות שיש כאן ההזדמנות לעשות את ההבדל… אבל נס לא יקרה כאן, ואם אתם מחכים לאחד כזה, שחררו. לזוז, להתקדם, להתחייב, להתמסר – זה הדבר – וזה באחריות האישית שלנו!

 

סרטוני מוטיבציה הם דבר נפלא, הם יכולים לעשות את העבודה. אבל הם יניעו אתכם רק ליום יומיים, ואז מה? אז צצה המחשבה (שחלקכם בוודאי מכירים) "אני ממש רוצה רק אין לי זמן! אין לי!" אם אתם מכירים מחשבה כזאת, דעו שהיא מוטעית, הזמן מתקיים ואתם הרי בוחרים מה לשים בו.

הרעיון המהפכני והכל כך פשוט הוא שאתם יכולים וצריכים לנהל את האנרגיה שלכם, זה לא משהו חדש, זה משהו שאתם מכירים,  זה קיים בכם, העניין הוא רק להתקרב אליכם שוב ולנהל את האנרגיה שקיימת. בתוככם.

הרמה הכי בסיסית היא האנרגיה הפיזית– היכולת הבסיסית לפעול, לחוש חיוני. ברמה יום יומית. גוף בריא, תחושה קלילה, נקייה, נוחה. הרובד הזה מתבסס על מערכת הנשימה שלכם בראש ובראשונה ועל כל שאר מערכות הגוף השונות, מערכת הדם, מערכת העצבים, מערכת העיכול.

אחריה מגיעה האנרגיה הרגשית– אהבה זה כל הסיפור. נוכחות רגשית מלאה ושלמה, מגיעה רק מתוך אהבה- אהבה עצמית. להרגיש אהוב ללא תנאי, ראוי, גדול, יכול ומסוגל, להכיל כל מה שמגיע, כל מה שקורה, גם את הפגיעות (פגיעות אינה חולשה- להיפך!)

 

 

הרובד הבא הוא הקסום ביותר, רובד האנרגיה של הנשמה- החיבור רוחני למקור שהוא מעל הטבע-כוח עליון. כמו שאמר אמסטרונג  (הרבה לפני) "הנוכחות של מערכת יחסים עם כוח עליון משפיעה על הדרך שבה האדם פועל בעולם"

הרובד האחרון נותן ביטוי החיצוני לכלל הרבדים, רובד האנרגיה השפתית- השפה בה אנו משתמשים. המילים שיוצרת האנרגיה שלנו משפיעות. תזכרו רגע במילה ששמעתם או אמרתם  וגרמה לכם לדפיקות לב מואצות, השפה היא ראי התודעה וההיפך. השפה היא הביטוי החיצוני למחשבות, לתפיסות, ולאמונות שלנו. תשומת לב גבוהה לשפה – עושה את העבודה. לברור מילים, להיות קפדן שם, לשים לב שאני לא מלבין פנים, לא מרכל, לא מקטין אף אחד, לא מתקרבן, (מקטין את עצמך) ואם נסתכל על ההופכי, זה להגדיל, לדבר אותי, לעודד, להוקיר, להודות ועוד הרבה. זה לא אומר שאי אפשר להביא דברים פחות נעימים, רק הדרך לעשות את זה היא לשים לב ולברור את המילים.

כל הרבדים הללו נמצאים בתוכנו, ברגע שאנו לוקחים אחריות אישית ומנהלים את האנרגיה שלנו על כל רבדיה, יש לנו היכולת להפריד בין מי שאנחנו בתוך תוכנו לבין נסיבות חיינו החיצוניות והמשתנות וכך אנו יכולים להתנהל טוב יותר וזכות באיכות חיים.

מה שמפריד בניכם לבין המימוש הזה היא רק הפנייה אלכם, והבחירה האם להיות פאסיבי או אקטיבי ביחס לזה. להיות את ההבדל. ניהול האנרגיה שלכם היא האחריות אישית שלכם לאיכות חיים

אז, בשעות הקטנות של הלילה, בשקט, בחושך, תחייכו, תעצמו עניים, תרדמו, ובבוקר תפקחו עינכם לרווחה, תקומו בחיוניות ו… תרצו לצעוק, שכולם ישמעו, אז תצעקו, תהיה לכם את מלוא האנרגיה. אני מבטיחה.

ורד מזרחי | מאמנת אישית ומנחה- הדרך לחולל מפנה משמעותי בחייך באהבה
052-2250543
veredmizrahi@gmail.com

 

מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
עשו לנו לייק
עקבו אחרינו
הירשמו לניוזלטר
דילוג לתוכן