הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות

הגיע הזמן להכיר את שודד הזמן הגדול ביותר שלנו

"שודדי זמן", "גוזלני זמן"... בטח יצא לכם לשמוע מדי פעם את צמדי המילים האלו. נשאלת השאלה: מה זה בכלל? על מה מדובר?

ממש בקצרה – שודדי זמן הינם כל מיני פעולות שלנו, אופן שימוש בחפצים, מחשבות, קווי אופי ועוד… שמעכבים אותנו, מגבילים את ההתקדמות שלנו ומונעים מאיתנו להתקדם בקצב הרצוי לנו בדרך להוציא אל הפועל את המטרות שלנו. חשוב להכיר את שודדי הזמן בחיינו על מנת להיות מודעים אליהם ומכאן – להתמודד עימם ולפתור אותם.

ללא ספק, אחד משודדי הזמן הכי משמעותיים שנרצה לטפל בו בהקדם הוא חוסר במטרות משמעותיות וברורות בחיינו. או במילים אחרות – לאן אנחנו מנווטים את החיים שלנו? מהו הדבר (או הדברים) אליו אנחנו רוצים לשאוף?

לשם הנוחות, אנחנו יכולים לחלק את המטרות המרכזיות בחיים שלנו ל-3 תחומים:

  1. מבחינה אישית–  האם יש לי יעד מסוים שארצה להגשים בתחום הספורט, התזונה, פיתוח עצמי, גדילה אישית או כל דבר אישי אחר שאני מעוניין בו?
  2. מבחינת הקריירה–  האם אני עוסק במה שאני באמת רוצה? האם אני שכיר ובכלל רוצה מאוד להיות עצמאי–  או להפך? מהו היעד שלי במסגרת העבודה שלי? האם אני מקדם הזדמנויות עסקיות כעצמאי או מקדם הזדמנויות אחרות כשכיר? האם אני רוצה למצוא דרכים נוספות להגדיל את הכנסותיי? אם כן, האם אני באמת פועל לשם כך או מסתפק בדיבורים?
  3. מבחינת מערכות היחסים שלנו–  האם אני מקפיד לתחזק את מערכת היחסים שלי עם בן / בת הזוג שלי? עם ההורים? עם הילדים? עם האחים? ועם כל מי שחשוב לי? אם אין לי זוגיות, האם יש לי מטרה ליצור זוגיות מעולה ואני פועל בהתאם?

היעדים והמטרות מגוונים ומשתנים מאחד לאחר, ואין ספק שמדובר בתהליך מורכב ולא פשוט שבוודאי לא קורה מהיום למחר. עם זאת, המעט שאנו חייבים לעצמנו הוא לעצור לרגע את מירוץ החיים המטורף שלנו ולחשוב מה אנו באמת רוצים? אחרת – כל מה שנעשה עלול להיות בזבוז זמן אחד גדול…

בואו נעצור לרגע ונשאל את עצמנו, אם מה שאנו עושים, אם הדרך שבה אנו פועלים, מקדמת אותנו לכיוון היעד והמטרה שאליהם אנו רוצים להגיע.

 

עדיין לא הגדרתם לעצמכם עדיין יעדים ומטרות? עכשיו זה הזמן! לא בשבוע הבא, לא מחר, לא מחרתיים ולא "כשיהיה לי זמן"…

תקחו דף ועט, או תפתחו קובץ במחשב וקדימה. תפרגנו לעצמכם ניהול זמן מנצח שמתחיל בדיוק כאן…

 

 אודות כותב המאמר:

תמיר ליפין, מנכ"ל חברת About Time

מרצה, מנחה סדנאות ומייעץ אישית בתחום ניהול זמן יעיל ואפקטיבי

מפתח המודל הייחודי: "ניהול זמן בחמישה שלבים אפקטיביים"

ומחבר הספר המצליח: "לנצח את הזמן"

 

טל' משרד: 03-5741455   נייד: 054-5215565

מייל: tamir@abouttime.co.il

אתר האינטרנט: לחץ כאן.

העמוד העסקי בפייסבוק: לחץ כאן.

מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
עשו לנו לייק
עקבו אחרינו
הירשמו לניוזלטר
דילוג לתוכן