הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

נדל"ן

מנסים למכור דירה ולא מצליחים ? קבלו 3 טיפים אפקטיביים למכירת הדירה שלכם

זה כבר לא סוד, לאחרונה קצת קריר בסביבה הנדל"נית. לכן, עכשיו יותר מתמיד, חשוב לעשות שיעורי בית לפני ההחלטה על מכירת הדירה. יעל רזינסקי מומחית הנדל"ן השכונתית, על השלבים האפקטיביים לקראת עסקת נדל"ן.

נקודת המוצא במשא ומתן בתחום הנדל"ן זהה לנקודת המוצא ביתר התחומים- תקשורת בין שני צדדים, המעוניינים להגיע ביניהם להסכמה. יחד עם זאת בתחום הנדל"ן בשונה מתחומים אחרים המו"מ מתחיל קצת אחרת. מוכרים רבים סבורים שהמשא ומתן מתחיל כבר בשלב הפרסום, מה שגורם להם לטעות כבר בשלבי התמחור הראשוני. הטעות מתבטאת בכך שהמוכרים מעלים את מחיר הדירה בצורה מוגזמת בלוחות הפרסום או שמציגים את הנכס בהתלהבות מוגזמת, מרחיבים אודות הסביבה המדהימה ויחסי  השכנים ההדוקים מידי, ובכך מבריחים מתעניינים פוטנציאלים כבר בתחילת התהליך.

לניהול מו"מ בנדל"ן שלושה שלבים עיקריים:

  1. צרו חיבור אנושי- אל תקרינו לחץ והימנעו מאדישות, היו נעימים, תתעניינו בצרכים של הקונים, שאלו כמה זמן הם מחפשים ואיזה נכס הם פספסו ומצטערים על זה, כך תבדוקו האם הם בשלים לקנייה.
  2. הסכימו על מחיר סגירה– העצימו את נקודות ההסכמה בינכם, התייחסו ברצינות לא רק למחיר, אלא גם לתנאי התשלום ופינוי הנכס (דרך אגב, רוב העסקאות נסגרות דרך הפרמטרים הנוספים).
  3. מסמכים- לקראת הפגישה הצטיידו במסמכים הבאים: יתרת משכנתא, נסח טאבו, בדיקת חריגות בנייה (על מנת שהערכת השמאי תהיה מדויקת ולא תפיל את העסקה). בקשו מהקונים, במקרה הצורך, להביא לפגישה אישור משכנתא. קבעו זמני תשלום ומועד פינוי והיערכו מבעוד מועד עם טיוטת חוזה מול עורכי הדין שלכם.

 

תפקיד המתווך/ת במשא ומתן:

  1. מקור מרגיע ומפשר בין הצדדים
  2. הבנה מלאה של כל צד במו"מ, הכרת הצרכים של המוכרים והקונים, והגדרת ציפיותיהם מתהליך המכירה והקנייה
  3. מתן פתרונות יצירתיים שעונים על הצורך של שני הצדדים ומונעים פיצוץ עסקאות ועוגמת נפש
  4. החלטה על נקודת מעבר משלב הדיונים, לגיבוש נקודות הסכמה וסגירת עסקה הוגנת
  5. גישור בין עורכי הדין המלווים את העסקה עד לחתימה מוצלחת על החוזה

 

בנושא חשוב ויקר כמו הנכס שלכם, אני וצוות המשרד ממליצים לכם לנהוג במקצועיות ובשיקול דעת.

אתם יכולים לעשות את כל זה לבד, או שאתם יכולים לפנות אלינו ונשמח לייעץ, ו/או לחבר בינכם לבין אנשי מקצוע מומלצים בתחום הנדל"ן, לפגישת היכרות וייעוץ ללא עלות (יועצי  משכנתאות, עו"ד לענייני נדל"ן, מעצבת פנים).

מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
עשו לנו לייק
עקבו אחרינו
הירשמו לניוזלטר
דילוג לתוכן