הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות

דיון מיוחד בוותמ"ל לאור התנגדויות תכנית סירקין: עיריית פתח תקווה הציגה את טעוניה שהתקבלו באוזניים כרויות

ראש העיר פ"ת רמי גרינברג: " אנו עושים את כל המאמצים על מנת לקדם את התכנית בצורה שתיטיב לעיר".

השבוע (ה') התקיים דיון מיוחד בוותמ"ל במסגרת ההתנגדויות לתכנית סירקין בראשות חוקר שמונה ע"י הוותמ"ל לשמוע את המתנגדים.

עיריית פ"ת הגישה התנגדות מקיפה לגבי הפרמטרים שהיא רואה כחיוניים להצלחת התכנית כדי שהיא תתממש בצורה הטובה ביותר, המיטבית וללא תקלות.

אחד הנושאים המרכזיים שהעירייה נגעה בהם, נוגע בהקמת הכבישים והמערכת התנועתית הנדרשת כדי לתת פתרונות תנועתיים בסירקין. כיום קיימים פתרונות רבים הכוללים כבישים, רכבות, תחב"צ ועוד, אך יש לראות שהם יתממשו בקצב הנדרש כדי לתת מענה.

דבר נוסף שעלה הוא חיבור השכונות הוותיקות לשכונה החדשה בעזרת פארק, שיהווה חיבור איכותי ואמיתי שיחזק את כל האזור בלי לעשות בידול.

דובר גם על שיפוי לתביעות כאלה ואחרות שיטופלו כבר עכשיו והתכנית תיתן לזה מענה ולא לאחר מימוש התכנית שהעירייה תאלץ לעסוק בתביעות ללא מענה ותעמוד מול שוקת שבורה.

בנושא זיהומי קרקע, העירייה דרשה שאם קיימים כאלו, שהעירייה תקבל את הקרקע נקייה.

גם נושא השימור עלה ונתבקש שהוא יישאר בידיי העירייה ולא יגביל בעתיד את העירייה בכל הנוגע לבניית מוסדות חינוך, כי קיימת האפשרות שהשטח שיינתן לא ניתן יהיה למימוש לטובת מבני ציבור והשכונה תישאר ללא מבני ציבור.

כמו כן, עלו טיעונים נוספים ספציפיים לגבי מיקום של מעברי כבישים ועניינים טכניים שהעירייה סבורה שכדי שתכנית תצלח יש לקבל אותם.

הוועדה שמעה את טיעוני העירייה וראש העיר רמי גרינברג הציג את הדברים לצד מהנדס העיר, אנשי אגף התכנון, יועצי התנועה, יועצים משפטיים בהרחבה, והעירייה סבורה שיינתן מענה לכל הדברים.  

ראש העיר רמי גרינברג ציין בסיום הדיון: "אנו עושים את כל המאמצים על מנת לקדם את התכנית בצורה שתיטיב לעיר. התכנית מקודמת על ידי הממשלה ולעומת הנהגת העיר בעבר, כל דרישה שדרשנו עד כה נענתה לטובת התושבים והעיר. נמשיך לפעול כדי שהתכנית תהיה מיטבית ונכונה לצד קידום הבנייה ופיתוח העיר". 

מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
עשו לנו לייק
עקבו אחרינו
הירשמו לניוזלטר
דילוג לתוכן