הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

עירייה

ראש העיר רמי גרינברג נפגש היום עם מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה

המחאה נגד המפעלים המזהמים בפתח תקוה עולה מדרגה ואזרחים מודאגים, בהובלת ראש העיר פ"ת רמי גרינברג וחברי מועצת העיר, הגיעו לכנסת ולמשרד להגנת הסביבה כדי למחות על המצב בעיר.

תמונה  – תושבי פ"ת מפגינים, קרדיט עיריית פ"ת

 תקופה ארוכה שמצב האוויר ואיכותו בעיר פתח תקוה דורש טיפול.

ריחות לא נעימים, צריבות בעיניים ותחלואה מוגברת לצד חשש אמיתי לבריאות הציבור, קיימים באזור התעשייה סגולה שסמוך לשכונת אם המושבות.

 על כן, הוחלט בעיריית פתח תקווה על שורת צעדים למציאת מקור הריחות וחשיפה האם קיים זיהום אוויר וכן קיום מחאה ציבורית אל מול המחוקק והמפעלים עצמם ליצירת לחץ ציבורי בעניין.

 היום (ב') עלתה קבוצה לירושלים בהובלת ראש העירייה רמי גרינברג יחד עם חברי מועצת העיר, למחות מול כנסת ישראל והמשרד להגנת הסביבה, כנגד גרירת רגלי הרגולטור בנושא מפגעי הריחות ואיכות האוויר שמהם סובלים תושבי שכונת אם המושבות כבר מספר שנים. הפגנה זו, התקיימה בהמשך להפגנה שנערכה ביום שישי האחרון באזור התעשייה סגולה.

 מעבר למחאות, העירייה הציבה תחנת ניטור חדשה באזור התעשייה סגולה, שממצאיה עתידיים להיחשף בהמשך השבוע ואלו יחשפו האם קיימות חריגות בזיהום האוויר במקום.

 סמוך לשעה 10:00 בבוקר התחילו המשתתפים במחאה מול כנסת ישראל ולאחר כשעה עברו למשרד להגנת הסביבה בירושלים. לאור ההפגנה, סגרו המאבטחים את שערי המשרד ואף הזמינו משטרה, למרות זכותם הדמוקרטית של המוחים לעמוד ולהיאבק על בריאותם.

לאחר כשעה של מחאה בכניסה למשרד להגנת הסביבה, זימן מנכ"ל המשרד גיא סמט את ראש העיר פ"ת רמי גרינברג למשרדו לפגישה דחופה בעקבות המצב והמחאות.

 בפגישה הגיש גרינברג למנכ"ל המשרד את ממצאי דו"ח תחנת הניטור שייחשף ביום חמישי השבוע לתושבי העיר, והשניים דנו במצב לאחר שגרינברג שיקף לסמט את המצב כיום. סמט בתגובה התחייב לבחון את הדברים, ללמוד את הדו"ח ולתת חוות דעת משרדית בנוגע למצב, לקראת הדיון המשפטי בחודש דצמבר.

 ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג, אמר לאחר המחאה: "אנחנו לא נרפה ולא נעזוב עד שהריחות וזיהום האוויר שכנראה קיימים באזור יטופלו. אנחנו פועלים יחד עם התושבים אל מול המחוקק והמפעלים, והמחאה הזו היא בראש מעייננו. לא נשקוט עד שהמצב יתוקן".

תמונה  – מנכ"ל המשרד גיא סמט וראש העיר פ"ת רמי גרינברג, קרדיט עיריית פ"ת.

מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
מאמרים נוספים
עשו לנו לייק
עקבו אחרינו
הירשמו לניוזלטר
דילוג לתוכן